En Yaratıcı ve İlginç Minecraft Projeleri En Yaratıcı ve İlginç Minecraft Projeleri
Dünya yaratma oyunu Minecraft içinde çok yaratıcı insanların yaptığı çeşitli projeler, şehirler ve nesneler ilgi uyandırıyor. En son olarak Microsoft’un 2.5 milyar Dolar verip... En Yaratıcı ve İlginç Minecraft Projeleri

Dünya yaratma oyunu Minecraft içinde çok yaratıcı insanların yaptığı çeşitli projeler, şehirler ve nesneler ilgi uyandırıyor.

En son olarak Microsoft’un 2.5 milyar Dolar verip satın alması haberi ile gündeme gelen, popüler dünya yaratma oyunu Minecraft çok ilginç projeler barındırıyor. Oyunu bir macera gibi eğlencesine oynamayıp, ciddi şekilde aylar harcayarak özel nesneler, binalar ve şehirler inşa edenler var. İşte bunların içinden en dikkat çekenleri aşağıda sıraladık.

Game of Thrones Diyarı Westeros
“Westeroscraft” isimli bir grup, George R.R. Martin’in dünyaca ünlü roman serisi Game of Thrones’un içinde geçtiği Westeros isimli fantastik diyarı birebir oyuna aktarmaya çalışıyor. Tabii romanların bir de TV dizisi olması işlerini çok kolaylaştırıyor olmalı.

Çalışan 16-bit Bilgisayar
“Ohmganesha” isimli bir Minecraft oyuncusu, iki haftada çalışan bir 16-bit bilgisayar yapmayı başarmış. Sanal bilgisayar 32 byte belleğe ve 256 byte ROM hafızaya sahip.

Katedral
“Patrix” isimli kullanıcının birkaç günde inşa ettiği bu katedral, Minecraft ile ne kadar müthiş eserler üretilebileceğini gösteriyor.

Çalışan Harddisk
Daha önce haberini geçtiğimiz bu sanal harddisk, kullanıcı “Cody Littley”nin elinden çıkma. 1 kilobyte veri depolayabiliyor ve inanılmaz bir mimariye sahip.

Komple Bir Şehir
Tek tek binalarla yetinmeyen bir oyuncu grubu, Minecraft içinde Aurora City ismini verdikleri komple bir şehir inşa ediyorlar.

Danimarka Ülkesinin Tamamı
Danimarka Hükümeti’nin bir eğitim ve tanıtım projesi olarak, ülkenin tamamını Minecraft içinde tekrar yarattığından bahsetmiştik. Ne yazık ki o zamandan sonra sanal Danimarka çeşitli olaylara maruz kaldı ve ciddi bir kısmı sanal dinamitlerle yokedildi.

Programlanabilir Bir Gitar
Minecraft kullanıcısı “Disco”, oyun içinde tamamen programlanabilir ve çalınabilir, 10 notalık dev bir bir gitar tasarlamış.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.