Epic Games Gülünç Bir Davayla Karşı Karşıya! Epic Games Gülünç Bir Davayla Karşı Karşıya!
Epic Games, Fortnite'ı bilinçli olarak bağımlılık yapması için geliştirdiği gerekçesiyle dava edildi. Ayrıntılar haberimizde. Epic Games Gülünç Bir Davayla Karşı Karşıya!

Epic Games, Fortnite’ı bilinçli olarak bağımlılık yapması için geliştirdiği gerekçesiyle dava edildi.

Eurogamer’ın haberine göre, Kanadalı bir aile 10 ve 15 yaşlarındaki oğulları Fortnite bağımlısı oldukları gerekçesiyle Epic Games’i dava etmek için bir hukuk firmasına başvurmuş.

Hukuk firmasından bir yetkilinin aktardıklarına göre, kendilerine gelen şikayetçi anne baba şunları söylüyor: “Bu kadar bağımlılık yaptığını ve hayatlarını mahvedeceğini bilseydik çocuklarımızın Fortnite oynamasına hiç izin vermezdik ya da oyun sürelerini daha yakından takip ederdik.”

Belki de daha yakından takip etmeliydiniz.

Hukuk firması ise, Epic Games’in Fortnite’ı geliştirmeden önce, uzun yıllar boyunca psikiyatrlarla çalışıp insan beynini iyice incelediğini iddia ediyor. Böylece oyunu olabildiğince bağımlılık yapacak şekilde geliştirmişler. Firma, Epic’in piyasaya bilinçli olarak büyük bağımlılık yapan bir oyun sürdüğünü ve özellikle de yaşı küçük olanları hedeflediğini söylüyor. Firma, en çok da, tıpkı bir sigara üreticisi gibi, oyun geliştiricilerinin de ürünlerinin bağımlılık yapıcı özelliğiyle ilgili kullanıcıları uyarmamasını eleştiriyor.

Apex Legends 3. Sezonuna Yeni Bir Harita ve Karakterle Başladı!