Essential’ın Kamera Eklentisi Artık 360 Derece Facebook Yayınını Destekliyor Essential’ın Kamera Eklentisi Artık 360 Derece Facebook Yayınını Destekliyor
Bu yıl piyasaya çıkan Essential marka telefonun 360 derece kamera aksesuarının 4K video ve fotoğraf çekmekten fazla bir fonksiyonu yoktu. Essential’ın getirdiği yeni güncellemeden... Essential’ın Kamera Eklentisi Artık 360 Derece Facebook Yayınını Destekliyor

Bu yıl piyasaya çıkan Essential marka telefonun 360 derece kamera aksesuarının 4K video ve fotoğraf çekmekten fazla bir fonksiyonu yoktu. Essential’ın getirdiği yeni güncellemeden sonra kamera eklentisiyle şimdi Facebook’ta, ileri bir tarihte Periscope’ta 360 derece canlı yayın yapabilmek mümkün olacak.

Facebook’ta 360 derece yayın yapabilmek için öncelikle 360 derece uygulamasını çalıştırmalı, hemen ardından Facebook’a giriş yapıp yayını başlatmalısınız. Kamera aynı zamanda bölgesel ses algılama özelliğine de sahip. Bu da demek oluyor ki izleyiciler izledikleri yöndeki sesleri daha fazla alırken diğer yönden gelen sesler kısmen azalacak. Ayrıca yayın öncesi seçenekleri ayarlayarak, ister 4K ister 2K kalitede yayın yapabileceksiniz. Bugünkü güncelleme notlarında belirtildiği gibi Essential , kamerayla çekilen 360 derecelik içeriği Youtube ve Vimeo gibi medya platformlarına yüklemek için yeni yöntemler sunuyor.

Essential’ın 360 derece kamera aksesuarı telefondan ayrı satılıyor. Fakat telefon ile birlikte almak isterseniz 20 dolarlık bir indirimden faydalanabilirsiniz.