Facebook, “Advanced Measurement” İle Ölçümleme Araçlarını İleri Düzeye Taşıyor Facebook, “Advanced Measurement” İle Ölçümleme Araçlarını İleri Düzeye Taşıyor
Facebook, tüm çapraz-platform ölçümleme araçları için kaynak niteliği taşıyacak, “Advanced Measurement”ı test etmeye başladığını duyurdu. Facebook, “Advanced Measurement” İle Ölçümleme Araçlarını İleri Düzeye Taşıyor

Facebook, tüm çapraz-platform ölçümleme araçları için kaynak niteliği taşıyacak, “Advanced Measurement” adını verdiği yeni ve ileri düzey ölçümleme araçlarını test etmeye başladığını duyurdu. Advanced Measurement kapsamında test edilecek ilk iki ürün erişim (reach) ve atıf (attribution) konularına odaklanacak.

Advanced Measurement, tüm ölçekteki reklamverenlerin yanı sıra hâlihazırda Atlas ölçümleme çözümlerinden faydalanan kurumsal Facebook müşterileri tarafından kullanılabilecek. Söz konusu yeni araç ile Facebook, Instagram, Hedef Kitle Ağı (Audience Network) ve diğer yayıncıların etkilerini karşılaştırmak çok daha kolay hale gelecek.

İnsan odaklı ölçümlemeyi daha fazla pazarlamacıya ulaştıracak ve işletmelerin, kampanyalarının gerçek etkisini kolayca görmelerine yardımcı olacak bu yeni araçlar, çok yakında Business Manager üzerinden kullanıma sunulacak.

Facebook Messenger’da Para Transferi Dönemi BaşlıyorCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.