Facebook Kendi Oyun Platformunu Açacağını Duyurdu Facebook Kendi Oyun Platformunu Açacağını Duyurdu
Herkes Gamescom 2016’dan oyun duyuruları beklerken, Facebook açmayı planladığı yeni oyun platformu haberleri ile ortaya bombayı attı. Facebook Kendi Oyun Platformunu Açacağını Duyurdu

Herkes Gamescom 2016’dan oyun duyuruları beklerken, Facebook açmayı planladığı yeni oyun platformu haberleri ile ortaya bombayı attı.

Yıllarca çeşitli oyunları bünyesinde barındırdıktan sonra, Facebook sonunda kendi oyun platformunu açıyor. Sosyal medya devinin Candy Crush ve Bejeweled gibi çok popüler oyunları sunmasının ardından, şimdi yeni platformda Firewatch, Gone Home ve Ori and the Blind Forest gibi daha kaliteli oyunları bulabileceğiz.

Bu yeni macerasında firma tek başına değil, yanına önemli oyun geliştirme sistemlerinden Unity’yi alıyor. İki firmanın yaptığı anlaşmaya göre, oyun geliştiriciler artık Facebook API ile uğraşmadan, Unity sayesinde oyunlarını direk sosyal medya platformuna yollayabilecekler.

Mark Zuckerberg’in şahsen yaptığı açıklamaya bakılırsa, sosyal medya devi artık kendisine Steam benzeri bir altyapı istiyor. Böylece daha ciddi oyun yapımcılarını, bünyesinde tuttuğu 650 milyon üye (yani potansiyel oyuncu) ile buluşturacak.

Unity bu platforma destek olmak için, şimdiden seçili bir grup oyun geliştiriciye Facebook’a oyun yükleme özelliğine sahip Alpha versiyon yollamaya başlamış bile. Ayrıca bu geliştiricilere yakından destek de sunacağını söylemiş. Yeni oyun platformunun adı veya başka ayrıntılar henüz açıklanmadı.

Facebook Live ile Blizzard Oyunlarının Canlı Yayını YapılabilecekBurak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.