FIFA 16 (PC) İncelemesi FIFA 16 (PC) İncelemesi
“Güzel Oyna” sloganıyla piyasaya çıkan FIFA 16, hayranlarına tekrar bir futbol şöleni yaşatmaya geliyor. FIFA 16 (PC) İncelemesi

Birazda oyunun grafiklerinden bahsetmek istiyorum. FIFA 16’ya başlar başlamaz ilk dikkatimizi çeken şey ise oyunun grafikleri oluyor. Grafikler yine muhteşem görünüyor.

EA Sports her sene olduğu gibi bu sene de çıtayı yine bir basamak daha yükseltmiş diyebiliriz. Stadyumun mükemmel tasarımı bir yana seyircilerin her birinin başarılı modellemeleri sayesinde stadyum atmosferini hissediyorsunuz. Özellikle oyuncuların yüz modellemeleri ve mimikleri olsun her şey göze gayet hoş görünüyor.

EA Sports, FIFA 16’ya birçok yeni duygusal tepki eklemiş. Bunları, oyun içerisinde oyuncuların birbirleri arasındaki itişmeleri, hakeme karşı sözlü itirazlarından görebiliyoruz. Özellikle gol sonrası oyuncuların sevinçleri ise yine sizi o atmosferin içine çekmeyi başarıyor.

Fragtist - FIFA 16 (4) (752 x 349)

FIFA 16’nın grafiklerinde üzerinde durulması gereken bir başka nokta da çimler oluyor. Oyunun ara sahnelerinde ya da korner vuruşlarında kamera açısı yakın çekime girdiği sırada neredeyse çimleri ayrı ayrı görebiliyoruz. FIFA 15’te de çimler gayet göze hoş görünüyordu. Fakat FIFA 16 ile çimlerin görselliği çok daha iyi olmuş. Ayrıca, yağmurlu bir maç sırasında çimlerin zamanla deforme olması da oyunun bir başka artısı diyebiliriz.

EA Sports, yeni oyunumuzda görsel detaylara o kadar önem vermiş ki maç esnasında etrafı incelediğinizde kameramanlardan, güvenlik ekibine ve hatta top toplayıcılara kadar her şey gayet güzel görünüyor.

FIFA 16 genel olarak yeni nesil konsollarda ve PC’de harika grafiklere sahip diyebiliriz. Eğer, ben grafiklere çok önem veriyorum diyorsanız ya da grafikler benim için olmazsa olmaz diyorsanız bu konuda FIFA 16 sizi kesinlikle üzmeyecektir.Özgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü