FIFA 16 (PC) İncelemesi FIFA 16 (PC) İncelemesi
“Güzel Oyna” sloganıyla piyasaya çıkan FIFA 16, hayranlarına tekrar bir futbol şöleni yaşatmaya geliyor. FIFA 16 (PC) İncelemesi

Gelelim, oyunun müziklerine… FIFA 16’da oyun içi çalan parçalar yine çok özenli bir şekilde seçilmiş. Hatta, ben bir ara menüde durdum ve oyunun müziklerini dinlemeye başladım. Çünkü, oyunun müzikleri o kadar güzel ki size bir spor oyunu oynadığınızı çok iyi bir şekilde hissettiriyor. Ayrıca oyunun 42 parçaya sahip bir de soundtrack albümü bulunuyor. Oyunda spikerlerimiz yine harika bir iş çıkarmışlar. Özellikle bir pozisyon sonrası daha önce yaşanılan bir olayı hatırlatmaları çok ince düşünülmüş bir ayrıntı. Ayrıca seyircilerin tezahürat sesleri de gayet başarılı olmuş. Tribünlerde yaşayan bir taraftar olduğunu hissediyorsunuz. Oyun bunu size zaten zamanla hissettiriyor. Son olarak, maç esnasında teknik direktörünüzün size verdiği sesli komutları da duymak oyuna gerçekçi bir hava katıyor. FIFA 16, ses konusunda benden tam not aldı.

Fragtist – FIFA 16 (6) (752 x 349)

Her sene yeni bir oyun çıkarmak gerçekten çok zor olmalı. Daha iyi bir şey ortaya koyacağım diye seriyi mahvetme ihtimaliniz var. Bunun için o aradaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor. Fakat FIFA 16’nın öyle aceleye getirilmiş bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Her şey gayet güzel ve detaylı olmuş. Şu eksik olmuş diyeceğim tek şey ise, önceden de belirttiğim gibi Türkçe spikerin oyuna hala dahil edilmemesi. Son olarak, başarılı Türk oyuncumuz Arda Turan’ın da oyunun Türkiye’de satılan kutulu versiyonunda kapak fotoğrafı olduğunu belirtelim.

Son Karar

FIFA 16, gerçekten kaliteli bir oyun olmuş. Eğer, futbol oyunlarına ilginiz varsa ve bu türü seviyorsanız bu oyunu kaçırmayın. Size bir sene daha eşsiz bir futbol deneyimi sunacaktır. Birkaç ufak eksikliklerine rağmen bol oyun içeriği, oynanabilirliği ve harika grafikleri FIFA 16’yı başarılı bir oyun yapıyor. FIFA 16 şu an PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve PC platformları için piyasaya çıktı. Oyunu Aral Game üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca FIFA 16’yı akıllı telefonlarınızda da oynamak istiyorsanız, Android ve iOS mobil platformlarında da ücretsiz olarak yerini aldı. Eğer şu sıralar yeni bir futbol oyunu arıyorsanız FIFA 16 tam size göre bir oyun olacaktır.

Herkese iyi oyunlar…

FIFA 16, gerçekten kaliteli bir oyun olmuş. Eğer, futbol oyunlarına ilginiz varsa ve bu türü seviyorsanız bu oyunu kaçırmayın. Size bir sene daha eşsiz bir futbol deneyimi sunacaktır.
  • Başarılı oyun müzikleri
  • Harika grafikleri
  • Oynanabilirliği
  • Oyunun atmosferi
  • Türkçe dil desteği
  • Resmi turnuvaların olmaması
  • Türkçe spiker olmamasıÖzgür Deveci Editor

Amatör Fotoğrafçı, Bilim Kurgu Meraklısı, Sinema Tutkunu, Anime & Manga Hayranı, MOBA & MMORPG Bağımlısı, Nightcore Aşığı, Galatasaray Taraftarı ve Oyun Editörü