Fortnite, Türk Hayranlarıyla Buluşmak İçin Gaming İstanbul’a Geliyor! Fortnite, Türk Hayranlarıyla Buluşmak İçin Gaming İstanbul’a Geliyor!
Gaming İstanbul, 31 Ocak-3 Şubat 2019 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde dördüncü kez düzenlenecek. Fortnite, Türk Hayranlarıyla Buluşmak İçin Gaming İstanbul’a Geliyor!

Gaming İstanbul, 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde, toplam 18 bin metrekare alanda dördüncü kez düzenlenecek. Türkiye’nin en büyük uluslararası dijital eğlence ve oyun fuarında, son yıllarda Türk oyuncuların en sevdiği oyunlardan birisi olan Fortnite’ın yapımcısı Epic Games de dev standıyla yer alacak.

200 milyondan fazla kişi oynuyor

Dünyada 200 milyondan fazla, Türkiye’de ise milyonlarca oyuncusu bulunan Fortnite’ın standı, bugüne kadar Türkiye’de yapılan en büyük oyun etkinliklerinden birine sahne olacak.

Fortnite’ın Gaming İstanbul’daki standında oyun severlerin yakından takip ettiği ünlü internet yayıncıları da yer alacak. Ziyaretçiler, aralarında Pinti Panda, Videoyun, Platen, Unlostv’nin de bulunduğu yayıncılarla tanışma, oyun oynama ve fotoğraf çektirme şansına sahip olacak.

Toplam 10 bin TL ödül

Cosplay fenomeni, oyun kültüründe önemli bir yere sahip. 2 Şubat Cumartesi günü saat 16:00’da Fortnite standında gerçekleşecek cosplay yarışmasının birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 2.000 TL ile ödüllendirilecek. Yarışmanın kazananlarını aralarında Ceyda Doğan Karaş ve Mete Özbey’in de bulunduğu jüri belirleyecek.

GIST’e özel oyun içi hediye

Gaming İstanbul’da Fortnite standına gelenleri bunların dışında birçok hediye bekliyor. Ziyaretçilere dağıtılacak kartlar, üç farklı alanda (ana sahne, deneme ve fotoğraf çekim alanları) damgalanarak doldurulabilecek. Üç alanı da ziyaret edenler özel oyun içi Patlayan Llama Spreyi’ne ücretsiz sahip olabilecekler.

Fortnite’ın meşhur dansları da ziyaretçilere hediye kazandıracak. Fortnite dans figürlerini sergileyen profesyonel dansçıların bulunduğu stantta, anlık yarışmalar düzenlenecek. En iyilere Gaming İstanbul için özel hazırlanan Fortnite tişörtlerinden hediye edilecek.

Profesyonellere de hitap ediyor

Gaming İstanbul; stantların, alışveriş ve eğlence alanlarının yanı sıra, iş dünyası için ayrılan B2B alanında konferanslar, stantlar ve toplantılarla oyun dünyasının profesyonel yüzüne de hitap ediyor. Fuar, yaratıcı alanlarda çalışmak isteyenler için kariyer ve kendini geliştirme fırsatları sunuyor.

31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenecek olan Gaming İstanbul, Hepsiburada’nın ‘Destansı Sponsorluğu’ ile gerçekleştirilirken, fuarda yer alacak şirketler arasında PlayStation, Epin – YesilyurtGame, Omen by HP, XDRIVE, 13 Aksesuar, Aral gibi şirketler de olacak.

Gaming İstanbul 2019 Biletleri Satışa Sunuldu