Gamescom 2016’dan Dead Rising 4 Oynanış Videosu Gamescom 2016’dan Dead Rising 4 Oynanış Videosu
Dev oyun fuarı Gamescom 2016’nın son günü devam ederken, karşımıza Dead Rising 4 için yeni oynanış videosu çıktı. Gamescom 2016’dan Dead Rising 4 Oynanış Videosu

Dev oyun fuarı Gamescom 2016’nın son günü devam ederken, karşımıza Dead Rising 4 için yeni oynanış videosu çıktı.

Zombi yoketme simülatörü diye özel kategori varsa, büyük ihtimalle Dead Rising 4 için oluşturulmuştur. Elimize geçen -neredeyse- her şeyle, önümüze gelen zombiye giriştiğimiz sevimli (!) oyun serisinin en yenisinden oynanış videosu hemen aşağıda.

Gördüğümüz gibi, ana karakterimiz Frank West sadece çok otantik yeni silahlar kullanmakla kalmıyor. Karşısına çıkan ileri teknoloji ürünü askeri Exo Suit’i de (dış iskelet) kuşanıyor. Exo Suit ile çeşitli üst seviye silahlar donandığı gibi, kazandırdığı süper kuvvet sayesinde arabaları bile fırlatabiliyor.

Gamescom 2016’dan Dead Rising 4 Oynanış Videosu

Gerçi yukarıdaki bilgi kartında görebileceğiniz gibi, Exo Suit’in de sınırları varmış. Mesela kamyonları kaldıramıyoruz (çok ağırmış), Ay’a yumruk atamyoruz (çok uzakmış) veya yavru köpeklere zarar veremiyoruz (çok sevimliler :D).

Dört kişilik co-op görevler içerecek Dead Rising 4, 6 Aralık tarihinde PC ve Xbox One platformlarında piyasada olacak.

Dead Rising 4’ün İlk Görselleri SızdıBurak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.