Gaming Forum Etkinliği Üçüncü Kez Gerçekleşecek! Gaming Forum Etkinliği Üçüncü Kez Gerçekleşecek!
Üçüncüsü gerçekleşecek Gaming Forum, ödüllü turnuvalara, Cosplay yarışmasına ve sanal gerçeklik deneyim alanlarına sahne olacak. Gaming Forum Etkinliği Üçüncü Kez Gerçekleşecek!

22 – 26 Ocak arasında üçüncüsü gerçekleşecek Gaming Forum, ödüllü turnuvalara, Cosplay yarışmasına ve sanal gerçeklik deneyim alanlarına sahne olacak. Forum İstanbul, Pelin Baynazoğlu, Tuna Akşen, Burak Şener ve Yavuz Selim Dalmaz gibi yayıncıları, oyuncuları ve markaları bir araya getirecek.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Gaming Forum’da oyun tutkunlarını ödüllü yarışmalar, turnuvalar ve sanal gerçeklik deneyimi bekliyor olacak. Etkinliğe, PintiPanda (Tuna Akşen), Pqueen (Pelin Baynazoğlu), Kırmızı Kep (Burak Şener) ve Yavuz Selim (Yavuz Selim Dalmaz) gibi yayıncılar da katılacak. Gerçekleşecek kariyer seansları da üniversiteler ve espor oyuncuları ile oyun severleri bir araya getirecek.

Sanal gerçeklik ve simülasyon deneyimi

Etkinlik, birisi ana sahne olmak üzere 4 alanda yapılacak. Turnuvalar, Cosplay yarışması ve çalışma atölyeleri “Battle Zone” adlı ana sahnede gerçekleşirken; “Hit the Ball”, “Fun in Your Pocket” ve ”Who’s the Boss?” alanları, farklı kategorilerdeki oyunlara ev sahipliği yapacak. Gaming Forum aynı zamanda bir VR (sanal gerçeklik) ve simülasyon deneyimi de sunacak.

Ödüllü Cosplay yarışması

Gaming Forum, bu yılda ödüllü bir Cosplay yarışmasına sahne olacak. Cosplay yarışmasının finali, 26 Ocak Pazar saat 16.00’da yapılacak. Taha Caner Leblebici, Enhar Güreşçi ve Melodi Kızılgün gibi alanında öncü isimlerin yer alacağı jürinin oylarıyla birinci seçilecek yarışmacı, 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

Etkinliğe katılacak olan tanınmış yayıncıların programı şu şekilde:

  • 22 Ocak saat 14:00-18.00 Pinti Panda
  • 23 Ocak saat 14:00-18.00 Pqueen
  • 24 Ocak saat 14:00-18.00 Kırmızı Kep
  • 25 Ocak saat 14:00-18.00 Yavuz Selim

Bora Koçyiğit Oyun Sektörüne Yeni Yatırım Yaptı