GDC 2020 Coronavirüs Salgını Sebebiyle Ertelendi GDC 2020 Coronavirüs Salgını Sebebiyle Ertelendi
16 - 20 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Game Developers Conference 2020 (GDC 2020) coronavirüs salgını sebebiyle ertelendi. GDC 2020 Coronavirüs Salgını Sebebiyle Ertelendi

16 – 20 Mart tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenmesi planlanan Game Developers Conference 2020 (GDC 2020) coronavirüs salgını sebebiyle ertelendi.

Son haftalarda Sony, Microsoft, Electronic Arts, Epic, Unity, Activision Blizzard ve Amazon gibi birçok büyük firmanın virüs salgını nedeniyle etkinliğe katılmayacağını açıklamasının ardından ya bir iptal ya da bir erteleme kararı bekleniyordu. GDC 2020 yönetimi de etkinliğin yaz aylarına ertelendiğini duyurdu. Kesin tarih daha sonra açıklanacak.

Duyuruda, “Oyun endüstrisindeki partnerlerimiz ve dünya çapındaki topluluğumuza danıştıktan sonra Game Developers Conference 2020’yi erteleme kararı aldık. Sizleri misafir edemeyeceğimiz için üzgün ve hayal kırıklığına uğramış durumdayız,” denildi.

Fuar ertelenmiş olabilir, ancak GDC bünyesindeki Independent Games Festival ve Game Developers Choice Awards etkinliklerinin Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanması planlanıyor.

GDC yönetimi bilet satın almış olanlara para iadesi yapılacağını da belirtti.

PUBG Corp., Coronavirüs Nedeniyle PGS Berlin Etkinliğini İptal Etti