Geliştirici Bungie, Destiny IP’siyle Beraber Activision’dan Ayrılıyor Geliştirici Bungie, Destiny IP’siyle Beraber Activision’dan Ayrılıyor
Gelen sürpriz haberlere göre, Bungie, Destiny IP'siyle beraber Activision bünyesinden ayrılıyor. Ayrıntılar haberimizde. Geliştirici Bungie, Destiny IP’siyle Beraber Activision’dan Ayrılıyor

Gelen sürpriz haberlere göre Bungie, Destiny IP’siyle beraber Activision bünyesinden ayrılıyor.

Bungie’den yapılan açıklamaya göre, geliştirici stüdyo Destiny markasının bütün haklarını elinde tutarak Activision’dan ayrılıyor. Stüdyodan gelen açıklamada, “sekiz yıllık başarılı birlikteliğimizin ardından Activision’a teşekkür etmek istiyoruz,” deniliyor. Destiny 2 oyuncularına yol haritasında herhangi bir değişiklik olmadığını ve oyunun önceden planladığı şekilde büyümeye devam edeceği söyleniyor. Yapılan açıklamada ayrılığın sebeplerine dair bir ipucu yok ancak stüdyo, “2010 yılında Activision ile ortaklığımızı başlattığımızda oyun dünyası çok farklı bir konumdaydı,” diyor.

Activision’dan gelen açıklamada da firmanın diğer projelerine ve kendi IP’lerine odaklanacağı söylendi.

Forsaken genişlemesi çıktığında satış listelerine başarılı sıralardan giriş yapmıştı ancak Activision yine de pek memnun kalmamıştı. Bungie ile ilk gerilimler o zaman çıkmıştır belki, kim bilir.

Destiny 2’nin dağıtım haklarını eline alan Bungie bu işin altından kalkabilecek mi bekleyip göreceğiz. Bu arada bağımsız oyunların yayıncılığını yapmasıyla tanıdığımız Devolver Digital şimdiden Bungie’ye göz kırpmaya başlamış bile.

Destiny 2 2019 Yol Haritası