Global Sanal Gerçeklik Birliği Duyuruldu Global Sanal Gerçeklik Birliği Duyuruldu
Sanal gerçekliğin büyük isimleri, bize daha iyi bir Sanal Gerçeklik sunabilmek için Global Sanal Gerçeklik Birliği'nde (GRAV) bir araya geldi. Global Sanal Gerçeklik Birliği Duyuruldu

Sanal gerçekliğin büyük isimleri, bize daha iyi bir Sanal Gerçeklik sunabilmek için Global Sanal Gerçeklik Birliği (GVRA) adı altında bir araya geldi.

Kar gütmeyen koalisyonda, Google, Facebook’un Oculus’u, HTC’nin Vive’ı, Acer Starbreeze, Samsung ve Sony bulunuyor. Bu şu anda piyasada bulunan VR şirketlerinin neredeyse hepsi (Microsoft’un da kendine ait VR planları var, ancak henüz halka açık değil).

GVRA’nın web sitesinde yazanlar işe şöyle:

“Global Sanal Gerçeklik Birliği’nin amacı, VR’ın üretimine sorumluluk getirmek ve VR’ın global anlamda adaptasyonun sağlamaktır. Birliğin üyeleri en iyi uygulamalarını üretip paylaşacak, araştırma yapacak ve uluslararası VR topluluğunu teknoloji ilerledikçe ilerletecektir. Grup aynı zamanda tüketicilere, kural koyan makamlara ve VR’la ilgilenen endüstriye kaynak olarak hizmet verecektir.”

Şirketlerin Sanal Gerçeklik ve üretimi standartlarını geliştirmek istediğini söylemek mümkün. Bu, televizyon veya internet protokollerinin arkasındaki yöneticilerle aynı amaca sahip.

Şimdilik ise görünürde bir proje veya özel bir durum bulunmuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda VR için oldukça iyi sonuçlar görmemiz mümkün.

Total War: WARHAMMER: Realm of The Wood Elves Çıktı