Gmail’den Beklenen Özellik! Gmail’den Beklenen Özellik!
Gmail, yeni bir özelliğe kavuştu. Bu özellikle birlikte servis, e-postaların gönderiminin iptal edilebilmesini sağlıyor. Detaylar haberimizde. Tıklayın! Gmail’den Beklenen Özellik!

Gmail, yeni bir özelliğe kavuştu. Bu özellikle birlikte servis, e-postaların gönderiminin iptal edilebilmesini sağlıyor.

Diyelim ki bir e-posta yolladınız. Bu e-postanın gönderimini, sizin belirleyeceğiniz 5 ile 30 saniye arasındaki bir süre içerisinde iptal edebiliyorsunuz. Böylelikle yanlışlıkla gönderdiğiniz; ya da “Gönder” tuşuna bastıktan sonra pişman olduğunuz e-postalarınızı geri çekebilmeniz mümkün oluyor.

Söz konusu özelliğin yıllardır Gmail’de olduğunu söyleyenler de çıkabilir aranızda ki, haksız değiller. 2009’dan bu yana e-posta gönderimini geri alma özelliği, Gmail Labs’te bulunuyordu; ancak biraz gizli saklı bir yerde olduğundan ötürü pek çok kullanıcının bu özellikten haberi bile yoktu denebilir. Eğer bu özelliği Labs’ten kullanıyorsanız, bir daha açmanıza da gerek yok. Aklınızda bulunsun.

Bu arada bu özellik, gönderilen bir e-postayı alıcının gelen kutusundan geri çekmiyor; sadece psotanın gönderimini geciktiriyor. Bu da, yukarıda da belirttiğimiz gibi 5 ile 30 saniye arasında değişen bir gecikme; kaç saniye olacağı keyfinize kalmış.

Hatırlarsanız Google, geçtiğimiz haftalarda Inbox‘ın kullanımını herkese açmıştı. Sahip olduğu pratik özelliklerle e-posta servisini daha verimli kullanmamızı sağlayan Inbox’ı kullanabilmek, öncesinde yalnızca davetiye ile mümkün oluyordu.

Yalnızca Android değil, iOS için de kullanılabilen Inbox’ın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.