GTA Online Oyuncuları Oyun İçinde Çok Para Harcıyor GTA Online Oyuncuları Oyun İçinde Çok Para Harcıyor
Rockstar Games ve 2K Games'in üst şirketi Take-Two, GTA Online ve diğer oyunlarla ilgili önemli bilgiler paylaştı. GTA Online Oyuncuları Oyun İçinde Çok Para Harcıyor

Rockstar Games ve 2K Games’in üst şirketi Take-Two, GTA Online ve diğer oyunlarla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Maddi açıdan gayet iyi zamanlar geçiren şirket özellikle GTA V ve onun online modu GTA Online sayesinde güzel paralar kazanıyor. Geçtiğimiz tatil döneminde GTA V’in yanı sıra NBA 2K18 de oyun içi satın alımlarda rekor kırmış. Bu satın alımlar mikro-ödemeler, abonelikler, DLC içerikleri gibi dijital satın alımları kapsıyor.

Açıklanana göre GTA V’in satışları da hâlâ çok iyi gidiyor. İlk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen oyun toplamda 90 milyon kopya satmış durumda. Ayrıca GTA Online Aralık 2017’de kendi oyuncu sayısı rekorunu da kırmıştı.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick bu başarının sırrının oyunculara verilen kaliteli ücretsiz içerikler olduğunu söylüyor. Zelnick’e göre ücretsiz içerikler beğenilip oynandıkça oyun içi satın alımlar da kendiliğinden gerçekleşiyor zaten. Yine Zelnick’e göre Take-Two’nun ana odağı oyuncular.

Oyun içi satın alımlar firmanın en çok önem verdiği konulardan biri. Bu yüzden Red Dead Redemption 2’de de benzeri dijital içeriklerin ve satın alımların olması kimseyi şaşırtmayacaktır. RDR2’de de GTA Online benzeri bir çok oyunculu modun bulunacağını biliyoruz.

Kaynak: GameSpot
Red Dead Redemption 2’nin Yeni Çıkış Tarihi Açıklandı