Hayatta Kalma Oyunu Battlegrounds (BRO) Kapalı Beta Başlıyor Hayatta Kalma Oyunu Battlegrounds (BRO) Kapalı Beta Başlıyor
Uzun süredir beklenen PlayerUnknowns’ Battlegrounds (BRO) Kapalı Betası başlıyor! Detayları haberimizden okuyabilirsiniz. Hayatta Kalma Oyunu Battlegrounds (BRO) Kapalı Beta Başlıyor

Uzun süredir beklenen PlayerUnknowns’ Battlegrounds (BRO) Kapalı Betası başlıyor!

Survival (Hayatta kalma) türündeki online bilgisayar oyunu tüm dünya ile aynı zamanda, ülkemizde ve MENA bölgesinde Nfity Games tarafından “Türkçe” seçeneğiyle servis edilmeye başlıyor.  Oyuna bir hangarın içerisinde başlıyorsunuz ve bir anda kendinizi bir uçağın içinde buluyorsunuz. Sonrasında paraşüt ile haritada bulunan stratejik noktalardan birini belirleyip iniş yapıyorsunuz ve baam! Kendinizi hayatta kalma mücadelesinin ortasında buluyorsunuz. Oyuna herkes eşit şartlarda  başlıyor.

İlerleyen dakikalarda “loot” yöntemiyle silah ve ekipmanlara, araç anahtarlarından yardımcı ürünlere kadar bir çok nesneyi bulup geliştirebiliyorsunuz. Tam bir görsel şölen eşliğinde geçen ve özellikle  hard-core oyuncuların vazgeçilmezi olacak Battlegrounds, tabi ki Unreal 4 oyun motoruna sahip. İşin diğer güzel bir kısmı ise oyunu oynayabilmek için ultra güçlü bir bilgisayara sahip olmanız gerekmiyor. İşte Battlegrounds zevkini yaşamanız için gerekli olan minimum bilgisayar özellikleri:

İşletim Sistemi: 64 – Bit Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10

İşlemci: Intel Corei3-4340 / AMD FX-6300

Bellek: 6 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia Geforce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7850 2 GB

Direct X. Sürüm: 11.0

Depolama alanı: 30 GB 

Battlegrounds’u piyasadaki diğer surival oyunlarından farklı kılan özelliklerden bahsetmek gerekirse:

 • Geliştirilebilir Silahlar: Savaş alanında bulduğunuz eşyalarla silahlarınızı geliştirebilirsiniz. Susturucu, dürbün veya ekstra şarjör gibi eşyalarla silahlarınızı daha ölümcül bir hale getirebilirsiniz.
 • Geliştirilmiş Gerçekçi Doğa Efektleri: Savaşa başladığınızda doğa koşulları da yağmurlu veya güneşli olarak rasgele belirlenir.
 • Artırılmış Karakter Yaratma Ekranı: Oyun karakterinizi yaratırken birden çok seçenekle tamamen özgün karakterinizi yaratmanıza imkan veren geliştirilmiş karakter yaratma ekranı.
 • Gerçekçi Vuruş Mekanikleri: Artırılmış hasar ve vuruş mekanikleriyle gerçek bir hayatta kalma savaşını deneyimleyin.
 • Gerçekçi Grafikler: Unreal 4 grafik motorunu sonuna kadar zorlayan gerçekçi grafiklerle; Playerunknown’s Battlegrounds oynamayacak, adeta yaşayacaksınız!
 • Eşya Çeşitliliği: 17 Farklı güncel silah ve birbirinden farklı seviyelerde yan eşyalarla çeşitlilik başınızı döndürecek.
 • Kullanılabilir Araç Çeşitliliği: Buggy, UAZ – 469 Jeep, Dacia 1300, ZIL 313 Kamyon ve PG-117 Sürat Motoru dahil 7 farklı kullanılabilir araç.
 • Türkçe Dil Desteği: Playerunkown’s Battlegrounds diğer Survival oyunlarının aksine resmi olarak Türkçe dil desteğiyle ve yerel yayıncı desteğiyle gelecek. Bu sayede şehirlere özel etkinlikler, resmi büyük turnuvalar gibi aktiviteler yapılabilecek.
 • Oyun İçi Sohbet: Savaş alanında rakiplerinizle iletişim kurabilir, hatta ikna edebilirseniz onlarla bir ekip bile olabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş Harita: Daha küçük, daha kompakt ve daha hızlı. Artık uzun süreler boyunca haritada rakiplerinizi aramayacaksınız.

Peki bu oyunu nasıl deneyebilirsiniz? Oyun şu an için CBT “Closed Beta” aşamasında ve yalnızca Nfinity Games tarafından temin edilen “CBT Key”ler ile indirilip oynanabiliyor. Sınırlı sayıdaki CBT (Closed Beta – Kapalı Beta) Keyine sahip olabilmek için hemen kayıt yaptırmanız gerekli. Linki takip edebilirsiniz.

Oyunu oynayabilmeniz için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 1. Steam hesabınıza giriş yapın.
 2. Kütüphane bölümüne gidin.
 3. Sol alt taraftaki “Oyun Ekle” kısmına tıklayın ve “Steam’de Ürün Etkinleştir” sekmesine girin.
 4. Yönlendirmeleri takip edip, CBT kodunuzu girin.
 5. Oyunu indirin & Keyifle oynamaya başlayın.

Unutmayın; CBT sonrasınnda sahip olunan “key”ler de-aktive olacak. Oyunun tam sürümüne sahip olabilmek için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Sadece belirli saatlerde giriş yapılabilecek oyunun CBT (Kapalı Beta) takvimi Türkiye Yerel Saati ile şu şekilde:

24 Şubat Cuma:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

25 Şubat Cumartesi:    Akşam 19:00 / Gece 03:00

26 Şubat Pazar:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

3 Mart Cuma:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

4 Mart Cumartesi:    Akşam 19:00 / Gece 03:00

5 Mart Pazar:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

10 Mart Cuma:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

11 Mart Cumartesi:    Akşam 19:00 / Gece 03:00

12 Mart Pazar:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

17 Mart Cuma:        Akşam 19:00 / Gece 03:00

18 Mart Cumartesi:    Akşam 19:00 / Gece 03:00

19 Mart Pazar:        Akşam 19:00 / Gece 03:00Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.