Hunt: Showdown İçin Yenilikler Yolda Hunt: Showdown İçin Yenilikler Yolda
PvE ögeleri de içeren rekabetçi PvP oyunu Hunt: Showdown için yakın gelecekte oyuna eklenmesi planlanan bazı yenilikler açığa çıktı. Hunt: Showdown İçin Yenilikler Yolda

PvE ögeleri de içeren rekabetçi PvP oyunu Hunt: Showdown için yakın gelecekte oyuna eklenmesi planlanan bazı yenilikler açığa çıktı.

İlk göze çarpan yenilikler arasında oyuna eklenecek olan yeni silahlar var. Oyunda sessiz ve hızlı hareket etmek isteyen oyuncular genelde ellerine yakın dövüş silahlarını alarak hareket ediyorlar. Crytek de bunun farkında olacak ki yakın dövüş silahlarını çeşitlendirme amacındalar. Bu anlamda oyuna fırlatılabilir balta ve bıçak gibi yeni yakın menzilli silahların ekleneceğini söylüyorlar. Bunlar atıldıktan sonra saplandıkları yerlerden sökülüp tekrar kullanılabilecek. Ayrıca oyuna iki yeni crossbow ve  yeni bombalar da getirilecek.

Öte yandan Hunt: Showdown oyuncularının genelde kendilerini güvende hissettikleri sulak alanlar da yakında pek güvenli olmayacak. Water Devil isimli yeni yaratık devasa bir solucan gibi ve en beklenmedik anlarda sudan çıkıp oyuncuları avlamaya çalışacak.

Halihazırda gece-gündüz döngüsü bulunuyor Hunt: Showdown’da. Buna bir de sisli hava eklenecek söylenene göre. Oynanışı da doğrudan etkileyecek olan sisli havalar da görüş mesafesi ciddi anlamda kısalabilecek. Bu da oyuncuları daha temkinli davranmaya itecek kuşkusuz. Ayrıca şimdilik pek bir bilgi verilmese de ilerleyen süreçte oyuna yine Louisiana’da geçen yeni bir harita da eklenecek.

Oyunun yol haritası hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz.

Cevat Yerli Crytek CEO’luğundan Ayrılıyor