Inbox, Google’ın Yeni Akıllı E-Posta Uygulaması Inbox, Google’ın Yeni Akıllı E-Posta Uygulaması
Google devamlı yığılan e-postalarınızı daha kolay ve verimli kullanabilmenize yardım etmek için size yeni uygulaması Inbox’ı sunuyor. E-postalara Gmail uygulamasından farklı bir yaklaşım getirmeye... Inbox, Google’ın Yeni Akıllı E-Posta Uygulaması

Google devamlı yığılan e-postalarınızı daha kolay ve verimli kullanabilmenize yardım etmek için size yeni uygulaması Inbox’ı sunuyor.

E-postalara Gmail uygulamasından farklı bir yaklaşım getirmeye çalışan “Inbox”, Google’ın Gmail ekibi tarafından özel olarak üretilmiş. Çok özetle Inbox size mümkün olduğu kadar az e-posta okutarak tüm iletişimleri optimize etmeyi amaçlıyor. Inbox bunu için tüm e-postaları analiz ederek size sadece en gerekli bilgileri ve uyarıları vermeye çalışan yeni bir mantık.

Şu anda sadece davet yolu ile kullanıcı kabul eden Inbox, Android ve iOS telefonlar ile Chrome internet tarayıcısında kullanılabiliyor. Ayrıca deneyenler uygulamanın çok da hızlı ve akıcı çalıştığını belirtiyorlar. Google’ın yeni işletim sistemi Android Lollipop ile gelen tasarım altyapısı Material Design’a çok başarılı bir örnek olarak görülen Inbox, Google Now tarzında bilgi kartları kullanıyor.

Inbox, Google'ın Yeni Akıllı E-Posta Uygulaması

Inbox çeşitli aynı konudaki e-postaları beraber gruplayarak size göstermeye çalışıyor. Eğer isterseniz hepsini silebilir veya içlerinden istediklerinize bakabilirsiniz. Bazı e-postaları okumayı erteleyip, mesela ofisinize gittiğinizde görünür olmalarını ayarlamak mümkün. Inbox ilk aşamada iş amaçlı kullanımdan çok kişisel e-posta hesapları için planlanmış. Ayrıca Inbox kullanmak isterseniz Gmail’den vazgeçmek zorunda değilsiniz. Çünkü ikisi de aynı veriyi kullanıyor ve Inbox’a geçince herhangi bir e-postanız silinmiyor, sadece onları farklı bir bakış açısı ile görüyorsunuz.

Eğer Inbox’ı merak ettiyseniz ve denemek isterseniz ama çevrenizde sizi davet edecek kimse yoksa, inbox@google.com adresine bir talep e-postası atarak davet isteyebilirsiniz.

Google bu aralar sadece uygulama tarafında değil, donanım tarafında da meşgul. Google geçenlerde HTC’nin üreteceği Nexus 9 tableti de duyurdu, linkten bilgi alabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.