InGame Group ve Galatasaray E-sporda İşbirliğine İmza Attı InGame Group ve Galatasaray E-sporda İşbirliğine İmza Attı
Yerli yapım Zula, Türkiye’nin dünya çapındaki yıldızı Galatasaray ile e-spora yeni standartlar getirecek bir işbirliğine imza attı. InGame Group ve Galatasaray E-sporda İşbirliğine İmza Attı

Yerli yapım Zula, Türkiye’nin dünya çapındaki yıldızı Galatasaray ile e-spora yeni standartlar getirecek bir işbirliğine imza attı. Sporun ve e-sporun en iyilerini buluşturan bu işbirliğinin ilk aşamada iki yıl sürmesi planlanıyor. 

İşbirliği kapsamında, Galatasaray e-spor takımı Zula’nın en yetenekli oyuncularından oluşan iddialı bir takım kuracak. Bu takım Zula Süper Lig’de yer alacak. Türkiye ve dünya oyun pazarında Zula içerisinde Galatasaray ürünleri satılırken ortak geliştirme projeleri de hayata geçirilecek.  

“Dış pazarda Türkiye’nin önde gelen markaları ile ortak hareket etmek büyük önem taşıyor,” diyen InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin dünya çapında en büyük markası olan Galatasaray ile eğlence dünyasında Türkiye ve yer aldığımız bölgenin en büyük markası olmayı hedefleyen InGame Group şirketlerinden Lokum Games’in Zula oyunu işbirliği, e-sporun gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Aynı zamanda bu alanlarda yeni ufuklar açılmasının da öncülüğünü yapacak.”

Türkiye dışı pazarlarda, ülkemizin önde gelen markaları  olarak ortak hareket etmenin  önemine de dikkat çeken Alp, Zula ile Galatasaray arasından gerçekleşen bu işbirliğinin Türkiye’nin yurt dışı tanıtımı için de büyük önem taşıdığını belirtti.

Alp, InGame Group olarak Türkiye’de e-sporun gelişmesi için bir yıl içinde yaklaşık 8 milyon TL yatırım yapacaklarını da sözlerine ekledi. Geliştirdikleri E-spor Merkezi projesi ile dünya çapında Türk sporcular yetiştirmek için çalıştıklarını belirtti. 2018 Eylül ayında hayata geçirilmesi planlanan E-spor Merkezi’nde uluslararası turnuvalar gerçekleştirilecek. Ayrıca burada e-spor takımları kamp ve idman yapabilecek, oyuncuların gelişimi için çeşitli dersler verilecek.

Galatasaray E-spordan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı şunları söyledi: “E-sporda başarılı ve sürdürülebilir çalışmalar hedefliyoruz. Türkiye’nin kendi alanlarında, dünya çapında en değerli markaları olarak gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinin e-spor alanına büyük katkı sağlayacağına ve sektöre yeni standartlar getireceğine inanıyoruz.” Özmandıracı, bugün 400 milyondan fazla kişiye ulaşan e-sporun popüleritesinin tüm dünyada hızla artacağını da belirtti.

Fortnite’ın Resmi E-Spor Turnuvası Açıklandı