Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özellikleri Geliyor Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özellikleri Geliyor
(Haber Bülteni) Instagram, yeni Canlı Yayın özelliklerini duyurdu. Bu güncelleme ile bir saatten uzun canlı yayınlar yapılabilecek, canlı yayınlar 30 güne kadar arşivlenebilecek ve... Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özellikleri Geliyor

(Haber Bülteni)

Instagram, yeni Canlı Yayın özelliklerini duyurdu. Bu güncelleme ile bir saatten uzun canlı yayınlar yapılabilecek, canlı yayınlar 30 güne kadar arşivlenebilecek ve IGTV’ye “Şimdi Canlı Yayında” sekmesi gelecek.

Instagram’a gelen bu yeni özellikler ile tüm dünyadaki Instagram kullanıcıları 4 saate kadar süren canlı yayınlar yapabilecek. Takipçileriyle 60 dakika sınırına takılmadan etkileşimde bulunabilecek hesap sahiplerinin IP veya kural ihlali gerçekleştirmemiş olması gerekiyor. Gelen güncellemelerden bir tanesi de canlı yayınların 30 güne kadar arşivlenebilmesi olacak. Bu özellik ile canlı yayınlar Hikayeler ve Akış gönderilerine benzer bir şekilde saklanabilecek.

Canlı yayınların daha kolay keşfedilebilmesi için IGTV’ye canlı yayınlara özel bir sekme gelecek. Bu sayede canlı yayınlar sırasında ve sonrasında IGTV’de kolayca görüntülebilecek.

Instagram, özellikle de 2020’deki gelişmeleri göz önünde bulundurarak, bu yenilikler ile içerik üreticilerinin insanlarla etkileşime geçmesi ve yeteneklerini göstermesine destek olmayı amaçlıyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.