iPhone X’te Ses Sorunu Ortaya Çıktı iPhone X’te Ses Sorunu Ortaya Çıktı
Apple’ın yeni ürünü iPhone X’te şimdi de ses sorunu ortaya çıktı. Reddit, MacRumors ve Twitter’da bazı kullanıcılar, telefonu yüksek sesle kullandıklarında sesin cızırtılı ve... iPhone X’te Ses Sorunu Ortaya Çıktı

Apple’ın yeni ürünü iPhone X’te şimdi de ses sorunu ortaya çıktı. Reddit, MacRumors ve Twitter’da bazı kullanıcılar, telefonu yüksek sesle kullandıklarında sesin cızırtılı ve uğultulu geldiğini bildirdi. Sorunun şiddeti üründen ürüne değişiyor, fakat ister konuştuğunuz kişinin sesini dışarı veriyor olun ister müzik dinliyor olun, sesin kaynağı farketmeksizin sorun kendini gösteriyor. Değiştirilen, yeni ürünlerde de sorun kendini gösterebiliyor. Sorun her cihazda ortaya çıkmasa da oldukça yaygın.

Apple destek birimi sorun yaşayan cihazlardan gerekli bilgileri topluyor, şirket de bu raporlar doğrultusunda sorunun sebebini araştırmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Apple’dan bir açıklama gelmesini bekliyoruz. 

Henüz sorunun kaynağı kesinleşmedi. Fakat sorunun şiddetinin üründen ürüne değişmesi kaynağın donanımsal olma ihtimaline işaret ediyor. Diğer yandan Apple, iPhone 8 ve 8 Plus kulaklıklarında yaşanan cızırtı sorunu için yakın zamanda bir güncelleme yayınlamıştı. Eğer bu iki sorun alakalıysa ürünleri değiştirmeden yazılımsal güncellemeyle sorunun giderilmesi mümkün. Teknoloji sektöründeki birçok yazılım ve donanım ürününde olduğu gibi, ürünler piyasaya çıktıklarından güncellemelerle optimize olana kadar kullanıcılar bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmaya devam ediyorlar.