iRobot Türkiye Pazarında Liderlik Hedefliyor iRobot Türkiye Pazarında Liderlik Hedefliyor
iRobot, Türkiye'ye gelişinin ardından ilk lansmanını gerçekleştirdi. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. iRobot Türkiye Pazarında Liderlik Hedefliyor

iRobot, Türkiye’ye gelişinin ardından ilk lansmanını gerçekleştirdi. Firma etkinlikte dünyadaki faaliyetlerini, yeni ürünlerini ve Türkiye pazarındaki hedeflerini katılımcılarla paylaştı. Kendi toz haznesini kendi temizleyen yeni robot süpürgelesi Roomba i7+, Roomba s9+ ve akıllı haritalama sistemine sahip robot paspası Braava jet m6’yı tanıttı.

iRobot, Raffles İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Toplantıya iRobot EMEA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jean-Jacques Blanc, EMEA Ürün Müdürü Antoine Garcia ve iRobot Türkiye Ülke Müdürü Murat Köse katıldı.

“Türkiye’nin temizlik alışkanlıklarını değiştirmeye adayız”

Firmanın EMEA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jean-Jacques Blanc, firmaya ve Türkiye planlarına dair birçok şey anlattı. Türkiye pazarının önemine değinen Blanc, robot süpürge kategorisinde ürünleri Türk tüketicisinin beğenisine sunduklarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl online pazarda robot süpürge aramalarının dört kat arttığı bilgisini veren Blanc, Türkiye’de robot süpürge pazarında liderliğe yükselmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Blanc şunları söyledi: “Günümüzde tüketicilerin şehir hayatının hızlı temposunda ev temizliğine vakit ayıramadıklarını görüyoruz. Bu nedenle yaşamı kolaylaştıran robot süpürgelere ilgi giderek artıyor. Robot süpürgeler bütün evi kendi kendine süpürerek ev temizliğini kolaylaştırıyor.

2018’deki büyümemizi 2019’da da sürdürüyoruz. 2018’de 1.09 milyar dolar ciroya ulaşarak bugüne kadar 25 milyon robot süpürge sattık.” Blanc, Türkiye pazarındaki iRobot Roomba modellerini, Hepsiburada, Teknosa, MediaMarkt, Amazon Türkiye, Boyner, Süpürge Sepeti ve GelecekEvimde üzerinden tüketiciyle buluşturduklarını vurguladı.

Roomba i7+

Roomba i7+ IF Design Award’ta “Tasarımda Mükemmellik” ödülünü kazandı.

Roomba i7+, otomatik kir boşaltma fonksiyonu ile kullanıcılara rahatlık sağlıyor. Hem şarj ünitesi hem de temizleme haznesi olarak kullanılan otomatik kir boşaltma sistemi Clean Base özelliği tüketicilerle buluşuyor üründe. Robot süpürge, evi kendi kendine temizledikten sonra toz haznesini de otomatik olarak kendi boşaltıyor. Roomba i7+’ın tek kullanımlık kir poşeti, 30 toz haznesi kadar kiri tutabilecek kapasitesiyle dikkat çekiyor.

Tek tuşla temizlik

Imprint Akıllı Haritalama navigasyon sistemi sayesinde Roomba i7+, engelleri ve mobilya çeşitlerini tanıyıp temizleme yöntemini buna göre belirliyor. Imprint sistemi ile kullanıcılar isterlerse tüm evlerini veya oda seçimi yaparak tek tek odaları tek tuşla temizleyebiliyor.

iRobot’un piyasaya çıkmayı bekleyen iki yeni ürününden biri olan iRobot Roomba s9+ ile Türk tüketiciler evlerinin dijital haritalarını oluşturup, saniyede 25 kere tarama potansiyeliyle temizlik yapabilecekken, ıslak paspas modunda 1.000 fit kareye kadar kapsama alanı sağlayan Braava jet m6 Robot Paspas ile de yapışkan lekelerin ve mutfak kirlerinin üstesinden gelebilecekler.

iRobot Roomba e5 Robot Süpürge ile Zahmetsiz Temizlik Dönemi Başlıyor