Kahve Bardağına Dönüşebileceğiniz Tek Oyun: Prey Kahve Bardağına Dönüşebileceğiniz Tek Oyun: Prey
Gamescom 2016’da gösterilen oyunlardan FPS türündeki Prey, bize cansız nesnelere dönüşebilme özelliği verecek. Kahve Bardağına Dönüşebileceğiniz Tek Oyun: Prey

Gamescom 2016’da gösterilen oyunlardan FPS türündeki Prey, bize cansız nesnelere dönüşebilme özelliği verecek.

Bethseda’nın bu seneki QuakeCon’da açıkladığı FPS türü aksiyon oyunu Prey, çok ilginç bir özelliğe sahipmiş meğer. Aşağıdaki videoda göreceğiniz gibi ana karakterimiz Morgan, Mimic Matter isimli bir cihaz kullanarak cansız bir objeye dönüşebiliyor.

Morgan, normalde girilmesi imkansız bir alana bir kupaya dönüşerek ve yuvarlanarak girebiliyor. Böylece video oyunlarında keçi ve bir dilim tost dışında, artık istediğimiz her türlü cansız nesneye dönüşebileceğimiz yeni bir oyunumuz oldu. Bakalım Morgan’ın bu yeteneği ile oyunda başka neler yapabileceğiz.

Ayrıca fragmanın ikinci kısmında gösterilen uzay yürüyüşü ve uzay istasyonunun dış bölümleri de, oldukça etkileyici ve ilginç bir oynanış sağlayacak gibi duruyor. Prey, 2017 yılında piyasaya çıkacak ama henüz kesin bir çıkış tarihi yok. Oyunun yapımcısı Arkane Studios, şu anda harıl harıl Dishonored 2 ile uğraştığı için, kısa zamanda bir tarih almamız zor olabilir.

Dishonored 2 İçin Yeni Bir Oynanış Videosu YayımlandıBurak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.