Kargo Teslimatlarıyla İlgili Bilgilendirme Geldi! Kargo Teslimatlarıyla İlgili Bilgilendirme Geldi!
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği, son dönemde yaşanan kargo teslimat sorunlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Kargo Teslimatlarıyla İlgili Bilgilendirme Geldi!

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), son dönemde yaşanan kargo teslimat sorunlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

“Kasım ayında yaşanan yoğun alışveriş döneminde kampanyalara tüm perakende sektörünün geniş katılımı neticesinde kargo şirketlerince özellikle internet üzerinden verilen siparişlerde teslimat sürelerinin uzadığı ve müşteri memnuniyetinin sağlanması yönünde sıkıntılar yaşandığı gözlemlenmiştir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde alışverişin yoğun olduğu bu aylarda ve özellikle kampanya dönemlerinde, gelecekte de müşteri mağduriyetleri yaşanmamasına yönelik sektör tarafından gereken işbirliği çalışmaları yapılmış ve çözümler sağlanmıştır.”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ETİD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, kampanya döneminde artan yoğunluk nedeniyle kargo şirketlerinin teslimat sürelerinde sıkıntılar yaşandığını dile getirdi. Ekmekçi, e-ticaret şirketlerinin girişimleri ve gösterilen ortak çabalar neticesinde, müşteri mağduriyetlere yönelik çözümler bulunduğunu ve önümüzdeki günlerde dağıtım ve ilgili operasyonlarda normal rutine dönüleceğini söyledi.

Sektör geneline yönelik değerlendirmelerde bulunan Ekmekçi, Türkiye’de e-ticaretin perakendenin katılımıyla çok hızlı büyüdüğünü belirtti. Ekmekçi, lojistik ve altyapı çalışmalarına da önümüzdeki yakın dönemde çok hızlı devam ederek gelecek yıl benzer durumların yaşanmaması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Logitech Video Konferans Sistemlerini Tanıttı