Kıtalararası ESpor Turnuvası Bu Hafta Sonu Başlıyor Kıtalararası ESpor Turnuvası Bu Hafta Sonu Başlıyor
17 Ekim günü, Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğunun en iyi takımları 100 bin dolar değerindeki havuzdan pay kapmak için mücadele edecekler. Espor... Kıtalararası ESpor Turnuvası Bu Hafta Sonu Başlıyor

Wargaming.net Ligi Continental Rumble turnuvasının bu hafta sonu Polonya’da düzenlenen Poznan Game Arena etkinliği kapsamında gerçekleştirileceği duyuruldu. 17 Ekim Cumartesi günü, Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğunun en iyi takımları 100.000 dolar değerindeki hediye havuzundan pay kapmak için mücadele edecekler.

Bağımsız Devletler topluluğunu temsil eden ilk takım Wargaming.net Ligi 1. Sezonu BDT şampiyonu Natus Vincere ya da nam-ı değer Na`Vi. Bu bölgeden katılan ikinci takım ise Not So Serious Team (NSS) olarak belirlendi. Avrupa’dan katılan ilk takım Wargaming.net Ligi 1. Sezon Avrupa şampiyonu Wombats on Tanks olurken bu bölgeden ikinci takım olma hakkını ise Tornado ROX elde etti. Birinci gelen takımı 45.000 dolar, ikinciyi 30.000 dolar, üçüncüyü 15.000 dolar ve dördüncüyü ise 10.000 dolarlık para ödülü bekliyor.

Saat 12.00 itibariyle yarı finallerin ilk raundu başlayacak ancak Poznan Game Arena’nın kapılarının saat 10’da katılımcılara açılacağı belirtiliyor. Turnuvanın ziyaretçileri elit World of Tanks e-spor takımlarının nefes kesen mücadelesine canlı canlı tanık olma heyecanını yaşayacak.

Bu turnuvada ilk kez düzenlenecek 10. Seviye tank maçlarının galibinin kim olacağı merakla bekleniyor. 10. Seviye tanklar, World of Tanks’teki en büyük kazanım olarak biliniyorlar. Hem seyirciler hem de turnuva katılımcıları için yeni olan bu ölümcül tanklar, profesyonel oyuncuların maharetli elleri altında sahip oldukları tüm potansiyeli gözler önüne seriyor olacak.

Bu arada Wargaming’in meşhur mobil oyun tankı MGT-20 de bu etkinlik için Polonya’ya hareket edecek. Tanktaki yedi kişilik oyun istasyonları ziyaretçilerin 7/54 takım savaşları yapabilmelerine olanak verecek ve turnuvanın heyecanını ziyaretçilerin arasına taşıyor olacak. Etkinliğe davetli Topluluk Önderleri, ziyaretçiler arasında gezinip e-spor ile ilgili küçük bilgi testleri yapacak ve eğlenceli etkinlikler düzenleyecek. Turnuvaya katılamayanlar üzülmesin zira tüm aksiyonu Twitch üzerinden şu adreste izleyebilirler: http://www.twitch.tv/wgleu

Fragtist_WGL_Tournament_Grid_ENCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.