Lara Croft and the Temple of Osiris İncelemesi (PS4) Lara Croft and the Temple of Osiris İncelemesi (PS4)
Tarihin tozlu sayfalarından kopup gelen güzelimiz Lara Croft, bu sefer lanetli bir işaretin kölesi oluyor ve Ammit isimli korkunç bir yaratıktan kaçmaya çalışıyor. Lara... Lara Croft and the Temple of Osiris İncelemesi (PS4)

Tarihin tozlu sayfalarından kopup gelen güzelimiz Lara Croft, bu sefer lanetli bir işaretin kölesi oluyor ve Ammit isimli korkunç bir yaratıktan kaçmaya çalışıyor.

Lara Croft’un kim olduğunu defalarca dillendirmeye gerek yok. Kendileri oldukça ünlü bir hatun ve oyun dünyasının da en tatlı isimlerinden biridir. Geçtiğimiz aylarda ön incelemesini yazdığımız Lara Croft and the Temple of Osiris, bu sefer tam versiyonuyla bizlerle. Mısır’ın en güçlü tanrılarından biri olan Osiris’i kurtarmaya çalışıyoruz. Ancak işimiz o kadar kolay değil.

Burada oyunun genel konusu ile ilgili, ön inceleme yazısından kısa bir alıntı yapalım: Başrolde tabii ki Lara Croft yer alıyor. Rakip hazine avcısı Carter Bell ile bir kez daha güçlerini birleştiren güzelimiz, kötü Mısır tanrısı Set’i durdurmak için Osiris tapınağına ziyarete gidiyor. Burada Horus ve Isıs’i tutsaklığından kurtarıyor. İşte 4 kahramanın macerası da bu şekilde başlıyor.

Fragtist Lara Croft and the Temple of Osiris5

Lara Croft and the Temple of Osiris, 2010 yılında piyasaya çıkan Lara Croft and the Guardian of Light’ın devamı. Bu nedenden oyundan büyük şeyler beklemeyin. Ancak yine de bir şekilde kendisini oynattıran bir oyun. Lara Croft and the Guardian of Light gibi dinamiklere sahip olan Temple of Osiris, milyon tane birbirinden çeşitli yaratıkla bizleri karşılıyor.

Lara Croft and the Temple of Osiris, özellikle Mısır konseptini seven oyunculara hitap eden bir oyun. Bakış açısı tıpkı Diablo gibi ve 4 kişilik co-op olarak da deneyimleyebiliyoruz.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.