LG Display, Saydam ve Kıvrılabilir Ekran Geliştirdi LG Display, Saydam ve Kıvrılabilir Ekran Geliştirdi
Görüntü teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan LG Display, 18″lik saydam ve kıvrılabilen ekran geliştirdiğini duyurdu. 1200 x 810 piksel çözünürlüğe... LG Display, Saydam ve Kıvrılabilir Ekran Geliştirdi

Görüntü teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan LG Display, 18″lik saydam ve kıvrılabilen ekran geliştirdiğini duyurdu.

1200 x 810 piksel çözünürlüğe sahip olan OLED ekran, 1 milyon megapiksele sahip. Ekranın en ilginç özelliği, 3cm çapında rulo hâline getirildiğinde bile net görüntü verebilmesi. LG Display bunu, geleneksel plastik yerine yoğun moleküllü polymide malzemeden oluşan devre paneli kullanarak başarmış. Böylece ortaya, çok daha ince ve kıvrılabilen ekranlar çıkmış.

fragtist-lg-display-kıvrılan-ekran-2

LG Display, %30 şeffaf geçirgenliğe sahip söz konusu ekranları geliştirirken (şu anki mevcut saydam panellerin geçirgenliği %10 civarında imiş, biz de yeni öğrendik), devre elemanları ve film bileşenlerinin oranını da %2‘ye çekmiş. Böylece, ortaya çıkabilecek bulanıklık sorununa da kalıcı çözüm getirilmiş.

LG Display Başkan Yardımcısı ve AR-GE Merkezi Başkanı Byung Kang, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “LG Display, gelecek nesil OLED TV teknolojisiyle pazara her zaman öncülük ediyor ve 2017 yılında 60 inçin üzerinde saydam ve kıvrılabilir Ultra HD OLED paneller üretmeyi hedefliyoruz. Bu hedef dahilinde yüzde yüz kıvrılabilen ve geçirgenlik oranı yüzde 40’a ulaşmış panellerle gelecekteki ekran pazarının liderliğini garantileyeceğiz.

Bakalım. Hep birlikte göreceğiz.

fragtist-lg-display-kıvrılan-ekran-3Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.