Logitech Video Konferans Sistemlerini Tanıttı Logitech Video Konferans Sistemlerini Tanıttı
Logitech, görüntülü görüşme konusunda şirketlere sunduğu video konferans çözümlerini düzenlenen basın toplantısında tanıttı. Logitech Video Konferans Sistemlerini Tanıttı

Logitech, görüntülü görüşme konusunda şirketlere sunduğu video konferans çözümlerini Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında tanıttı.

Video konferans çözümleri

Video konferans çözümleri, son yıllarda dünyanın önde gelen birçok şirketi tarafından yatırım yapılan alanlardan biri. Logitech de bu alandaki faaliyetlerini sürdürüyor.

Günümüz dünyasında çalışma trendlerine bakıldığında, şirketlerde bulut tabanlı iletişim sistemi ile video konferans sistemlerinin kullanımının artması, çalışanların haftanın belli günlerinde şirket dışından çalışması, genç çalışanların her gün giderek daha fazla görüntülü görüşme yapması, farklı çalışma ortamlarına sahip olma isteği gibi dinamikler öne çıkıyor.

Özellikle şirketlerde alanı küçülmesine rağmen sayıca artan 3 veya 5 kişilik toplantı odalarının yaygınlaşması nedeniyle çalışanlar birbirleriyle daha çok iletişim kuruyor. Yapılan araştırmalara göre, 1995 yılından sonra doğan Z jenerasyonunun yüzde 90’ından fazlası, her zaman ve her yerde istedikleri kaynaklara erişebilme isteğiyle, öncelikle çalışacakları şirketlerin teknolojik altyapısını sorguluyor. Yarısından fazlasıysa teknolojinin üretkenliklerini artırdığına inanıyor. Teknolojiyle bu denli iç içe olmakla birlikte, Z jenerasyonunun yüzde 84’ü halen yüz yüze iletişim kumayı tercih ediyor. Bu durum beraberinde şirketlerin video konferans sistemlerine giderek daha fazla yatırım yapmasını sağlıyor. Ancak günümüzde toplantı odalarının yalnızca yüzde 5’lik bir bölümünde video konferans olanağı bulunuyor.

Logitech, Yeni Yeti X Profesyonel Mikrofonunu Tanıttı!

Yüz yüze iletişim

Mustafa Uyar, video konferans sistemlerinin teknoloji alanında büyük potansiyele sahip yatırım alanlarından biri olduğuna vurgu yapıyor. Uyar, bugün halen başlıca şirketlerin toplantı odalarının yüzde 95’inde video konferans çözümlerinin bulunmadığına dikkat çekiyor. “Günümüzde henüz toplantı odalarının çok azında video konferans sistemi yer alsa da yöneticilerin yüzde 80’i bunun bir zorunluluk haline geldiğini söylüyor. Biz de teknoloji alanında yenilikçi yaklaşımıyla dünyada söz sahibi bir şirket olarak bu alanı fazlasıyla sahipleniyoruz. Bu alanda, birlikte büyüdüğümüz iş ortaklarımızla beraber hareket ediyoruz. Örneğin ürün geliştirme alanında birlikte çalıştığımız teknoloji şirketlerinin yanı sıra mobilya firmalarıyla da birlikte çalışıyoruz. Zira yaptığımız işte bir toplantı odasına kameranın yerleşiminden ses sisteminin düzenlenmesine kadar tasarımla ilgili çok yakın bir ilişki var. Logitech olarak bugün artık her ölçekteki toplantı odaları için baştan sona çözüm sunan geniş bir ürün ailesine sahibiz. Her geçen gün de çok daha fazla toplantı odasına, MeetUp, Rally, Tap, Zone Wireless gibi ürünlerimizle dahil oluyoruz.”

“Video Konferans sistemleri olmazsa olmaz”

Logitech Türkiye Video Konferans Ürünleri Kategori Yöneticisi K. Fatih Masatçı ise son bir yıldır tamamıyla bu alana odaklandıklarını söyledi. Masatçı, insan sayısıyla birlikte uzmanlık alanlarının da arttığını, dünyanın dört bir yanından insanın birbiriyle iletişime geçmesi gerektiğini belirtiyor. “İnsanların her zaman fiziksel olarak bir araya gelip değer yaratması mümkün olmuyor. Logitech de insanları mekândan bağımsız olarak bir araya getirmek için çalışıyor. Toplantı odalarını tasarlayanların video konferans sistemlerini de tıpkı masa ve sandalye gibi olmazsa olmaz ürünler arasında görmesi için uğraşıyor, ürünlerimizle kullanıcıların büyük bir yönetim odasında, üç kişilik bir odada veya kendi masasında aynı deneyimi yaşamaları ve profesyonelliği hissetmeleri için çalışıyoruz.”

Logitech video konferans çözümleri

Kompakt tasarımıyla öne çıkan Logitech MeetUp, üzerinde hoparlör, mikrofon ve yakınlaştırma yapabilen bir kameraya sahip. Küçük odalar için tasarlanan ve şu ana kadar toplam 21 ödül alan MeetUp, ultra geniş lensi ve RightSense yazılımıyla herkesi çerçeve içerisinde tutabiliyor.

Orta ve büyük ölçekli odalar için tasarlanan Rally/Rally Plus, 4K çözünürlüğe sahip PTZ kamerası ile kaliteli görüntü, Computer-Vision tabanlı oto-çerçeveleme ile de herkesin net şekilde görülmesini sağlıyor.

Tek dokunuşla tüm toplantı odalarına kolayca katılmayı sağlayan TAP, toplantı odalarını kolayca kontrol etmeye destek oluyor.

Bireysel çözümler için ise Logitech Brio kamera, Zone Wireless ve Zone Wireless Plus kulaklıklar, kullanıcıların kişisel masalarını profesyonel hale getirerek üretkenliklerini artırıyor.

Logitech, Dünyada ve Türkiye’deki Oyun Sektörünü Ele Aldı