Mass Effect: Andromeda’nın Büyük Kısmı 18 Ayda Geliştirilmiş Mass Effect: Andromeda’nın Büyük Kısmı 18 Ayda Geliştirilmiş
Beklentileri karşılayamayan dördüncü Mass Effect oyunu Andromeda'nın büyük kısmının 18 aylık bir zaman diliminde geliştirildiği açıklandı. Mass Effect: Andromeda’nın Büyük Kısmı 18 Ayda Geliştirilmiş

Beklentileri karşılayamayan dördüncü Mass Effect oyunu Andromeda’nın büyük kısmının 18 aylık bir zaman diliminde geliştirildiği açıklandı.

Kotaku’nun bildirdiğine göre oyun daha en baştan sorunlu bir proje olarak geliştirilmeye başlamış. Frostbite motoru konusundaki ısrar, en büyük sorunlardan biri olarak gösteriliyor. Bir geliştirici söz konusu motoru “her anlamda kullanışsız” olarak tanımlıyor. Oyun 2015 yılına dek “BioWare grafikleri ile No Man’s Sky” şeklinde tasarlanmak istenmiş ancak sonunda bu istekten vazgeçilmiş. Bu tarz bir geliştirme için geliştirici stüdyolarda ekipman eksikliği de söz konusuymuş.

İşin en ilginç yanı ise, geliştiricilerin çoğunun söylediğine göre oyunun büyük kısmı son süreçte geliştirilmiş. Yani 2015 sonundan 2017’deki çıkışına kadar geçen süreden bahsediyoruz. Söylenene göre Mac Walters’ın gelişinden sonra oyun tam olarak geliştirilebilmiş.

Oyun dünyasının son yıllardaki en büyük hayal kırıklarından olan Mass Effect: Andromeda, çıkışının ardından ciddi teknik sorunlarla boğuşmaya başlamıştı. BioWare söz konusu sorunları bir dizi güncelleme ile önemli oranda giderdi ancak oyun yine de geri kalan haliyle de oyuncuları pek tatmin edememişti.

Oyunun geliştirilme sürecindeki tüm sorunları merak ediyorsanız Kotaku’nun makalesine buradan ulaşabilirsiniz.

Mass Effect Andromeda – Bilinen Tüm Sorunlar