Matrix Reloaded Dövüş Sahnelerine 8-bit Efektler Matrix Reloaded Dövüş Sahnelerine 8-bit Efektler
Efsane bilimkurgu filmi Matrix’in dövüş sahnelerini unutmak mümkün değil. Her ne kadar devam filmleri ilk film kadar beğenilmemiş olsa da, koreografisi ve yoğun aksiyonu... Matrix Reloaded Dövüş Sahnelerine 8-bit Efektler

Efsane bilimkurgu filmi Matrix’in dövüş sahnelerini unutmak mümkün değil.

Her ne kadar devam filmleri ilk film kadar beğenilmemiş olsa da, koreografisi ve yoğun aksiyonu ile Matrix filmlerinin dövüş sahneleri herkesin takdirini toplamıştı. İşte Philip Raupach isimli YouTube üyesi, The Matrix Reloaded filminin ünlü salon dövüşü sahnesini almış, ses efektlerini ve müziklerini retro 8-bit oyunlardan sesler ve müziklerle değiştirmiş.

Ortaya çıkan video inanılmaz komik, izlerken eminiz ki gülümsemenizi tutamayacaksınız. Özellikle eski dövüş ve Mario Bros oyunlarını sevenler bu Matrix videosuna bayılacaklardır. Raupach bu videonun uzun versiyonu ile, San Fransisco Üniversitesi’nin her sene düzenlediği BECAFest ödüllerinde “En İyi Ses Tasarımı” ödülünü kazanmış.

Philip Raupach’ın YouTube kanalını ziyaret etmek isterseniz, buraya tıklamanız yeterli.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.