Microsoft Araştırmacılarından Solar Enerjili Elektronik Post-it Microsoft Araştırmacılarından Solar Enerjili Elektronik Post-it
Microsoft Araştırma ekibi herhangi bir bağlantı gerektirmeyen bir cihaz geliştirdiklerini açıkladı. Detayları haberimizde okuyabilirsiniz. Microsoft Araştırmacılarından Solar Enerjili Elektronik Post-it

Microsoft Araştırma ekibi herhangi bir bağlantı gerektirmeyen yeni bir cihaz geliştirdiklerini açıkladı. Elektronik post-it şeklinde olan bu yeni cihaz, etrafındaki güneş enerjisini kullanarak ekranını, işlemcisini, düşük enerjili Bluetooth iletişim birimini besleyebiliyor. Notlarınız, mesaj bildirimleriniz, hava durumu gibi bilgileri ekranından size yansıtabiliyor.

fragtist-microsoft-elektronik-post-it

Bu yeni prototip, ince, hafif, dayanıklı ve kablosuz olarak tasarlanmış. Tasarımı dolayısıyla klasik post-it not kağıtları gibi kullanılabilmesi amaçlanan cihazın, bu amaca hizmetle arkasında yapışkan bir yüzey de mevcut.

Güç gereksinimini en aza indirgeyebilmek için cihazın ekranı fazlasıyla basit e-ink piksellerden oluşuyor. Modern PV solar panellerin sunduğu teknoloji sayesinde cihaz, direk güneş ışığına ihtiyaç duymuyor. Ofis içi bir ışık bile enerji üretimi için yeterli oluyor. Işık yoğunluğuna göre değişiklik göstermesiyle beraber cihaz, bir dakika ile yirmi beş dakikada bir bilgisayarınız veya başka bir cihazla iletişim kurarak kendini yenileyebiliyor.

Bluetooth üzerinden diğer cihazlarla bağlantı kurarak ekranını yenileyebilen cihaz, işlevsel bildirimler dışında internet üzerinden veya akıllı telefonlarınızın sensörlerinden aldığı bazı bilgileri de ekrana yansıtabiliyor.

İlerleyen vakitlerde araştırmacılar, cihazın arkasında bulunan solar panelleri, transparan bir şekilde ön yüzeye taşımayı hedefliyor. Bu araştırma sonucunda piyasaya bir cihaz sunulup sunulmayacağı net bir şekilde açıklanmamış olsa da bu araştırmanın başka cihazlarda temel oluşturması bekleniyor.

DICE, Battlefield 1’den Çıkmamızı “Resmen” Yasakladıİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.