Microsoft Yeni Partnerleriyle Sanal Gerçeklik Cihazları Üretecek Microsoft Yeni Partnerleriyle Sanal Gerçeklik Cihazları Üretecek
Microsoft düzenlediği basın etkinliğinde Windows 10 sistemler için yeni  sanal gerçeklik gözlüklerini piyasaya süreceklerini açıkladı. Microsoft Yeni Partnerleriyle Sanal Gerçeklik Cihazları Üretecek

Microsoft düzenlediği basın etkinliğinde Windows 10 sistemler için yeni  sanal gerçeklik gözlüklerini piyasaya süreceklerini açıkladı.

Piyasada bulunan VR cihazlarını kullananların çoğunluğu bu deneyime hayran oluyor. Fakat bu cihazların fiyatları ve hatta iyi bir performans alabilmeniz için gereken PC sisteminin fiyatı göz önüne alındığında, sanal gerçeklik çoğunluk için gerçekten de sanal olmanın ötesine geçemiyor. Microsoft, Acer, Asus, Dell, HP ve Lenovo gibi üretici firmalarla yaptığı partnerlik anlaşmalarıyla yeni VR cihazları piyasaya sürmeyi hedefliyor üstelik 300 dolardan başlayan fiyatlarla.

Microsoft cihazların tam özelliklerini daha yayınlamamış olsa da, her cihazda olmasını planladıkları 6DoF sensörler ve dış kamerasız pozisyon takip sistemi gibi özelliklerden bahsettiler. Fiyatının muadillerine göre daha az olmasının sebeplerinden birisi ise bu takip sistemi. Global tasarlanmış ve fiyat olarak fazlasıyla yüksek HTC Vive ve Oculus Rift cihazlarının aksine, bu yeni gözlükler Windows 10 sistemlerle sınırlı kalacak. Kendilerine PSVR modelini örnek alan firma, sadece PlayStation platformunda geçerli PSVR kulvarından ilerlemeyi tercih etmiş gibi gözüküyor.

Microsoft’un parterleri henüz fiyat, teknik özellik, veya çıkış tarihi gibi konular hakkında net açıklamalarda bulunmadı fakat 2017 içinde cihazların bizlerle olması bekleniyor.

Steep İçin Açık Beta Kasım Ayında Başlıyorİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.