Mobil Cihazlara Yeni Osmanlı Oyunu – Deliçeri Mobil Cihazlara Yeni Osmanlı Oyunu – Deliçeri
Imagine Codes, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, platform run oyunuyla görücüye çıkıyor: Deliçeri. Detaylar haberimizde. Mobil Cihazlara Yeni Osmanlı Oyunu – Deliçeri

Imagine Codes, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, platform run oyunuyla görücüye çıkıyor. iOS ve Android cihazlara yüklenebilecek olan oyun, Türk kültüründen ve tarihi destanlardan esinlenerek hazırlanmış.

Osmanlı Devleti’nin en görkemli döneminde geçen oyunun kahramanı ise, Deliler birliğinden Yeniçeri Ocağı’na geçerek Deliçeri lakabını almış bir Osmanlı fedaisi. Oyunda, Bizans kalelerinden birine sızıp kuşatma öncesi bilgi toplamaya çalışan Deliçeri, kendisi için kolay olan bu görevi başarıyla yerine getiriyor. Fakat, topladığı bilgileri ulaklar ile padişaha yolladıktan sonra geri dönmeye hazırlanırken kale kumandanının güzeller güzeli kızına gönlünü  kaptıran Deliçeri için işler bir anda değişiyor. Kale kumandanı kuşatma başladığında kızını da yanına alıp kaçınca macera da başlamış oluyor. Oyun severler, tunç bilekli kahraman Deliçeri’nin karşısına çıkan tüm zorlukları aşarak sevdiği kıza kavuşması için kıyasıya bir mücadeleye girişiyor.

Deliçeri karakterinin tüm tellif haklarına sahip Imagine Codes firması, oyunla aynı ismi taşıyan uzun metraj animasyon filmi ve çizgi dizi için şimdiden kolları sıvadı. Imagine Codes, senaryosu ve konsept art çalışması tamamlanan film projesine bu yıl start veriyor.

Ubisoft, Mobil Cihazlar İçin Tom Clancy’s ShadowBreak’i DuyurduCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.