Naughty Dog Kurucusu Jason Rubin, Oculus’a Katıldı Naughty Dog Kurucusu Jason Rubin, Oculus’a Katıldı
“Crash Bandicoot” ve “Jak and Dexter” gibi klasiklerin yönetmeni Jason Rubin, artık Oculus VR ekibinde. Oculus firmasının yaptığı açıklamaya göre Jason Rubin, en ünlü... Naughty Dog Kurucusu Jason Rubin, Oculus’a Katıldı

“Crash Bandicoot” ve “Jak and Dexter” gibi klasiklerin yönetmeni Jason Rubin, artık Oculus VR ekibinde.

Oculus firmasının yaptığı açıklamaya göre Jason Rubin, en ünlü oyun geliştiricilerden Naughty Dog’dan sanal gerçeklik firmasına transfer oldu. Naughty Dog’un kurucularından biri olan Rubin, firmanın PlayStation ve PlayStation 2 döneminde piyasya cıkardığı tüm oyunların yönetmeni olarak görev almıştı.

Oculus geçen hafta da Valve’dan Jason Holtman’ı, sanal gerçeklik deneyimleri satışı için bir platform geliştirmesi için işe aldığını açıklamıştı. Rubin ise firmanın birinci el sanal gerçeklik oyunlarının geliştirilmesi süreçlerini yönetecek. Rubin bu iş kapsamında Oculus’un Seattle, San Francisco, Menlo Park, Dallas ve Irvine’deki stüdyolarındaki projelerden sorumlu olacak.

Oculus bu son işe almaları ile sektördeki gücünü ortaya koymaya başlıyor gibi görünüyor. Facebook’un firmayı satın alması, çeşitli oyun stüdyolarından ve geliştiricilerden yönetici akışını garantiye aldı.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.