Nintendo Switch İçin Bu Yıl İçerisinde Çıkacak Oyunlar Nintendo Switch İçin Bu Yıl İçerisinde Çıkacak Oyunlar
Yeni Zelda oyunu dahil, Nintendo Switch için bu yıl içerisinde çıkacak tüm oyunları derledik. Detaylar haberimizde. Nintendo Switch İçin Bu Yıl İçerisinde Çıkacak Oyunlar

Geçtiğimiz Ekim ayında Nintendo yeni konsolu Switch‘i tanıtmıştı ve yeni konsolunda üçüncü parti oyun şirketleri ile de çalışacağını duyurdu. Dün itibari ile Nintendo Switch için düzenlenen konferans gerçekleşti. Nintendo’nun yeni konsolunu daha yakından tanıdık. Peki ya konsol için çıkacak oyunlar? Konferans dahilinde, Switch için duyurulan bütün oyunları sizin için derledik.

Nintendo Switch 3 Mart tarihinde raflardaki yerini alıyor. Ancak her konsolun çıkış günü oyunları çok önemlidir. Bu sebepten dolayı oyuncular her zaman The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunun, Switch için çıkış oyunu olduğunu düşündüler. Ancak oyun için uzun süre konsolun çıkış oyunu olmayacağı duyuruldu. Ancak dünkü konferansta konsolu satın almak isteyen oyuncular için müjdeli haber geldi. Zelda serisinin yeni oyunu Breath of the Wild, Switch konsolunun çıkış oyunu olduğu duyuruldu.

Kimler Bomberman oyununu hatırlıyor? Bomberman, Super Bomberman R adı ile Nintendo Switch konsolunun bir diğer çıkış oyunu oluyor. Özlediğimiz Bomberman oynanışını, yenilenmiş grafikler ile tekrar geliyor. Oyun sadece Switch konsolu için özel olacak.

Konsolun kontrol kollarının tüm nimetini kullanacak, parti oyunlarını bünyesinde toplayan 1-2 Switch de, 3 Mart tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca Skylanders Imaginators ve Ubisoft‘un sevilen dans oyunu Just Dance 2017‘de konsolun diğer çıkış oyunları arasında.

Nintendo konsollarının olmazsa olmazı Mario serisi de tabii ki Switch konsolunda iki oyunla birlikte yer alacak. İlk olarak Mariokart 8’in yenilenmiş hali Mariokart 8 Deluxe, 28 Nisan 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bir diğer Mario oyunu ise Switch için özel geliştirilmiş Super Mario Odyssey. 2017 yılının sonlarına doğru çıkacak, açık dünya ögelerine sahip olacak bu oyunun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Nintendo Switch’in tanıtımında gördüğümüz The Elder Scrolls V: Skyrim de 2017 yılının sonbahar aylarında, yeni konsoldaki yerini alacak.

Nintendo Switch için çıkacak tüm oyunları aşağıdan görebilirsiniz. (“*” ile işaretlendirilen oyunlar, tanıtım videosu içermektedir.)

Dishonored 2 İçin Büyük Bir Güncelleme Yolda