Nintendo Switch’in Sanal Konsolunda GameCube Desteği Nintendo Switch’in Sanal Konsolunda GameCube Desteği
Ocak'taki Nintendo Switch'le ilgili detaylar çıkmaya başlıyor. Son raporlara göre Nintendo'nun konsola GameCube için Sanal Konsol ekleyecek. Nintendo Switch’in Sanal Konsolunda GameCube Desteği

Ocak ayındaki Nintendo Switch‘e yaklaştıkça, konsolla ilgili detaylar çıkmaya başlıyor. Son raporlara göre Nintendo’nun konsola GameCube için Sanal Konsol ekleyecek.

Kaynağa göre firma, Super Mario Sunshine, Luigi’s Mansion ve Super Smash Bros. oyunlarına zaten sahip. SSB-Melee ve Animal Crossing’in de gelecek oyunlar arasında planlandığı biliniyor.

Nintendo Sanal Konsolu Wii, Wii U ve 3DS konsollarında sunduğunda, hiçbiri GameCube oyunlarına dair satış imkanı sunmadı. Nintendo’nun NES ve SNES konsollarının oyunlarını Switch’e uyarlaması beklense de hiçbir şey kesin değil. Ek olarak, Switch’teki Sanal Konsol konsepti, NES oyunlarını ucuza alıp Sanal Konsolunda oynamanızı sağlayan NES Classic’ten daha farklı.

GameCube, oldukça yaşlı bir konsol olsa da hala önemli bir yere sahip. Özellikle Smash Bros sahnesine bakıldığında, Melee hala birçok oyuncunun tercihi konumunda. Nintendo aynı zamanda eSpor sahnesinde Switch’in Melee desteğini kullanabilmek için Wii U’nun GameCube adaptörü yerine Switch desteği sunmayı tercih ediyor.

Nintendo henüz Sanal Konsol planlarına dair resmi bir yorumda bulunmadı. Ancak tahminlere göre 2017 Mart’ına kadar konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmemiz olası.

The Last Guardian’da Açabileceğiniz Gizli Kostümler