Nvidia Ansel ile Oyunları Yeniden Keşfedin Nvidia Ansel ile Oyunları Yeniden Keşfedin
Her yerde aynı ekran görüntülerini görmekten sıkıldınız mı? Bir şeylerin detaylarını mı merak ediyorsunuz. Nvidia Ansel ile oyunları yeniden keşfediyoruz! Nvidia Ansel ile Oyunları Yeniden Keşfedin

Nvidia‘nın yeni teknolojisi Ansel ile oyunları yeniden keşfetme şansına sahibiz. Nvidia Ansel teknolojisi 360 derecelik sanal gerçeklik görüntüleri almamıza olanak sağlıyor. Şimdilik Mirror’s Edge Catalyst ile çalışabilen teknoloji kısa süre sonra Witcher 3 için de kullanılabilir hale gelecek.

Geforce GTX 10xx serisinde yer alan grafik kartlarının yaratmış olduğu heyecan ile birlikte Nvidia farklı yazılım teknolojilerini hayata geçrimeye başladı. Ancak merak etmeyin Ansel 680M serisinden başlayarak üzeri tüm serileri destekliyor. Ansel içerisinde yer alan araçlar oyuncuya farklı kamera kontrollerine, imaj filtrelerine erişme şansı sağlıyor. Oldukça basit bir fotoğraflama yazılımı olarak düşünebileceğimiz bu teknoloji aslında bundan biraz daha fazlasını sunuyor.

Mirror’s Edge oldukça kaliteli görüntülere sahip bir oyun, ancak Ansel teknolojisi ile bir de Witcher 3’te son derece büyüleyici görüntüler yakalayabileceğiz. Umuyoruz ki en kısa zaman içerisinde daha bir çok oyunda bu desteği görebiliriz. Hem böylece artık her yerde oyunlardan aynı ekran görüntülerini görmek yerine daha çeşitli daha heyecan verici görüntülere sahip olabileceğiz. Hatta 360 derece ekran görüntüsü alma şansına da sahip olacağız. Ayrıca aldığımız ekran görüntüsünü tabii ki VR gözlükleri ile de deneyimleme şansına sahip olabileceğiz.

Ansel’e ulaşmak için tek yapmanız gereken oyun içerisinde ALT+F2 tuşlarına basmak. Oyun duracak ve ekran görüntüsü almanız için Ansel’i açacak.

Ansel tanıtım videosunu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.