Nvidia Star Wars temalı yeni Titan Xp Collector’s Edition’ı Duyurdu Nvidia Star Wars temalı yeni Titan Xp Collector’s Edition’ı Duyurdu
Nvidia, güçlü ekran kartı Titan Xp’nin Star Wars temalı versiyonlarını piyasaya sürdü. Titan Xp Collector’s Edition kartları, Jedi Birliği ve Galaktik İmparatorluğun izlerini taşıyan... Nvidia Star Wars temalı yeni Titan Xp Collector’s Edition’ı Duyurdu

Nvidia, güçlü ekran kartı Titan Xp’nin Star Wars temalı versiyonlarını piyasaya sürdü. Titan Xp Collector’s Edition kartları, Jedi Birliği ve Galaktik İmparatorluğun izlerini taşıyan iki farklı versiyonla karşımıza çıkıyor. Tasarımlarıyla göz dolduran Titan Xp Collector’s Edition ekran kartlarının pefromans anlamında normal Titan Xp’den bir farkı yok.

Bu iki kartın tasarımlarını inceleyecek olursa Jedi Birliği temalı kartın fanının hemen üzerinde Luke Skywalker’ın kılıcını görüyoruz. Aydınlık tarafın karakteristiğini daha derin yansıtabilmek için kartın alimünyum kaplamasında göze çarpan gri ton ile ürüne “eski, savaşlar görmüş geçirmiş” bir hava katılmış. Son olarak, yeşil LED ışıklandırmayla aydınlık tarafın imzası ürüne ustaca atılmış görünüyor.

Galaktik İmparatorluğa baktığımızda tasarım konusunda Jedi Birliği’nden aşağı kalır yanı yok. Galaktik İmparatorluğun zenginliği ve gücü, keskin ve “temiz” renklerle alimünyum kaplamada kendisini gösteriyor. Fanın ortasında ise İmparatorluğun olmazsa olmazı Death Star’ı görüyoruz. Bu görsel şölen kartın pencereli bölgelerinden dışarı sızan kırmızı LED ışığıyla kendini tamamlıyor. Nvidia her iki tasarımı da kusursuz hale getirmek için bir yıldan fazla çalıştıklarını belirtti.

Tabii ki bitmedi. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi Nvidia, aydınlık ve karanlık tarafı onurlandırmak için paketlemeye de fazlasıyla önem vermiş. Ayrıca kutunun içinde seçtiğiniz tarafı temsil eden rozetinizi de bulabilirsiniz.

Kartın teknik özelliklerine gelirsek Pascal tabanlı GP102 GPU, 1.6 Ghz’de çalışan 3,840 CUDA çekirdekleri, 11,4 Gbps’de çalışan 12 GB GDDR5X hafıza ve 12TFLOPS işlem gücüne sahip. Nvidia’ya göre bu özellikleriyle Titan Xp Collector’s Edition, piyasadaki en zorlu oyunları en yüksek seçeneklerde çalıştırabilecek donanıma sahip.

Pre-order ile erkenden sipariş verebilmek mümkünse de kartın raflardaki yerini alması Kasım ortasını bulacak. Nvidia tarafından tavsiye edilen satış fiyatı $1200 / £1149 olacak.