Optoma 4K Akıllı Ev Eğlence Sistemini Duyurdu Optoma 4K Akıllı Ev Eğlence Sistemini Duyurdu
Optoma, yeni nesil hepsi bir arada akıllı ev eğlence sistemi 4K Ultra HD lazer projektörü ile CES 2019’da çığır açıyor. Optoma 4K Akıllı Ev Eğlence Sistemini Duyurdu

Dünyanın önde gelen video ve ses ürünleri üreticilerinden Optoma, yeni nesil hepsi bir arada akıllı ev eğlence sistemi 4K Ultra HD lazer projektörü ile CES 2019’da çığır açıyor.

Optoma P1, Amazon Alexa ve Google Assistant ses kontrol becerilerine, ultra kısa atım mesafesine ve Dolby Digital 2.0 destekli üst düzey dahili NuForce hoparlöre sahip.

3000 lümen parlaklıkla 8,3 milyon piksellik görüntüler oluşturan Optoma P1, Full HD ekranlardan dört kat daha fazla ayrıntıyı yalnızca birkaç santimetre mesafeden 120 inç büyüklükte görüntüleyebiliyor. HDR10 ve HLG uyumu ile parlak beyazlar ve koyu siyahların sunulduğu gerçekçi renk performansı elde ediliyor.

NuForce tarafından tasarlanan entegre hoparlör; kristal netliğinde sesler, dengeli orta frekanslar ve geniş frekans tepkisi sunuyor. NuForce entegre hoparlör; bas sesler için ayrı bölümlere, tüm aralığı kapsayan alüminyum sürücülere ve bozulmayı azaltmak için izole edilen hoparlör yuvalarına sahip. Dolby Digital ve Dolby Digital Plus ses kodlama özelliğiyle etkileyici seyir deneyimleri yaşatıyor. Optoma P1’de ayrıca, Optoma ürünlerinin en yeni akıllı özellikleri de bulunuyor. Bunlar arasında; Amazon Alexa ve Google Assistant özellikleri, IoT cihazları ile ev otomasyonu için IFTTT desteği ve Netflix ve YouTube gibi popüler servislere kolay erişim var. P1’in diğer akıllı özelliklerinden biri de Connect uygulamasıyla Optoma Infowall erişimine sahip olması. Çok yönlü kişiselleştirme olanağı sunan bu özellik sayesinde projektör evlerdeki enerji ekosisteminin merkezine yerleştirilebiliyor.

“Optoma P1, geniş ve gerçekçi görüntüleri yüksek kaliteli seslerle bir araya getirerek gerçek sinema benzeri, inanılmaz etkileyici bir ev eğlencesi deneyimi yaşatıyor,” diyen Optoma Technology Ürün Yönetimi Lideri Brian Soto, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Optoma olarak, tüketicilerin sürekli artan ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, kalite ve sadeliği uygun fiyatlarla sunan yenilikleri duyurmaya kararlıyız. P1, birçok evde televizyonun yerini alabileceğini rahatlıkla söyleyebileceğimiz ilk eğlence ürünümüz.”

4K Projektör Almadan Önce Seyredin: BenQ W1700 Projektör İncelemesi