Origin Veritabanı Hacklendi Mi? Origin Veritabanı Hacklendi Mi?
Hacker’lar Origin’in kullanıcı veritabanına girdiklerini iddia ediyorlar! UG Legion isimli Twitter hesabından gönderilmiş mesaja göre (buraya tıklayarak görebilirsiniz), Origin veritabanına girilmiş ve 1.2 milyon... Origin Veritabanı Hacklendi Mi?

Hacker’lar Origin’in kullanıcı veritabanına girdiklerini iddia ediyorlar!

UG Legion isimli Twitter hesabından gönderilmiş mesaja göre (buraya tıklayarak görebilirsiniz), Origin veritabanına girilmiş ve 1.2 milyon oyuncunun hesap bilgilerine erişilmiş. Her kullanıcının 37’şer MB’lik dosyalarının veritabanından çekildiği iddia ediliyor, bu da oldukça fazla bilgi içeriyor olmalı.

Electronic Arts’ın kendi dijital oyun platformu olan Origin, daha önce de çeşitli hacker saldırılarına maruz kalmıştı. Bu seferki ciddi mi pek bilemiyoruz, çünkü EA herhangi bir giriş izi bulamadıklarını söylüyor. Hackerlar ise 1.218.229 Origin müşterisinin en azından e-posta adreslerini ve şifrelerini çektiklerini söylüyor.

EA, yaptığı açıklamada İnternet’e sunulan listenin gerçek müşteri bilgileri ile alakası olmadığını, sıfırdan oluşturulmuş sahte bir liste olduğunu berlitmiş. Bunu Twitter hesaplarından da onaylayan bir mesaj attılar. Ne olur ne olmaz, Origin kullanan oyuncuların sistemdeki şifrelerini acilen değiştirmelerini öneriyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.