Overkill’s The Walking Dead Steam’den Kaldırıldı Overkill’s The Walking Dead Steam’den Kaldırıldı
Kasım ayında PC platformuna çıkış yapan ve bekleneni veremeyen Overkill's The Walking Dead şimdi de Steam'den kaldırıldı. Overkill’s The Walking Dead Steam’den Kaldırıldı

Kasım ayında PC platformuna çıkış yapan ve bekleneni veremeyen ve o günden bu yana çeşitli sorunlar yaşayan Overkill’s The Walking Dead şimdi de Steam’den kaldırıldı.

Oyunun yayıncısı ve lisans sahibi Skybound Games, geliştirici Starbreeze ile yaptıkları sözleşmeyi feshettiklerini açıkladı. Bunun sebeplerini tahmin etmek zor olmasa gerek. Overkill’s The Walking Dead, merakla beklenen bir oyundu. Zombilerle co-op savaşma fikri bir ilk olmasa bile oyun tanıtım videoları ve karakter odaklı gelişimiyle ilgi çekmişti ancak sonuç olarak ortaya çıkan eser pek beğenilmemişti. Hatta geliştirici stüdyo ciddi mali zorluklar yaşamakta şu sıralar. Bu mali zorluklar sebebiyle oyunun konsol sürümleri de süresiz olarak ertelenmişti.

Skybound’dan yapılan açıklamada 2014’ten bu yana The Walking Dead markasını bir co-op aksiyon oyunuyla büyütmeyi hedefledikleri söyleniyor. Ayrıca bu süreçte Starbreeze ile birlikte çalışarak karşılarına çıkan sayısız zorluğu çözdükleri de aktarılmış. Fakat sonuç olarak ortaya çıkan oyun Skybound’un beklentilerini karşılayamayınca sözleşmenin feshedilmesine ve oyunun satıştan çekilmesine karar verilmiş.

Starbreeze’den yapılan açıklamada ise öncelikle oyunculardan özür dileniyor. Overkill’s The Walking Dead’in geliştirilmeye devam etmesi ve ikinci sezonun başlaması için ellerinden geleni yaptıkları ve Skybound ile görüşmelerin sürdüğü aktarılıyor açıklamada.

Overkill’s The Walking Dead’in akıbeti ne olacak bekleyip göreceğiz ancak çok da umutlu olmamak gerek.

Overkill’s The Walking Dead | İnceleme