Oyun Geliştiricilere: ATOM Başvuruları 12 Ekim’de Bitiyor Oyun Geliştiricilere: ATOM Başvuruları 12 Ekim’de Bitiyor
Oyun geliştirmek isteyen genç ekiplere son uyarı: ODTÜ bünyesindeki kuluçka merkezi ATOM’un başvuruları 12 Ekim’de sona eriyor. 2008 yılında ODTÜ Teknokent bünyesinde kurulan ve... Oyun Geliştiricilere: ATOM Başvuruları 12 Ekim’de Bitiyor

Oyun geliştirmek isteyen genç ekiplere son uyarı: ODTÜ bünyesindeki kuluçka merkezi ATOM’un başvuruları 12 Ekim’de sona eriyor.

2008 yılında ODTÜ Teknokent bünyesinde kurulan ve Türkiye’nin ilk tematik ön kuluçka merkezi olan ATOM, bu yıl da yeni ekiplerinin başvurularını değerlendiriyor. ATOM oyun geliştirici gruplarına çalışma alanı, donanım, yazılım, internet gibi desteklerin yanı sıra, yoğun olarak eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve pazarlama olanakları da sunuyor.

Altı yılda 40 üzerinde ekibe destek veren ATOM, şimdiye kadar 500 saat üzerinde sağlanan eğitimlerden 1,000 üzerinde geliştiricinin faydalanmasına da imkan vermiş. Aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları ihtiyaçlarına, ekip yapılanmalarına, staj programları, geliştirme etkinlikleri, sektör toplaşmaları gibi aktivitelerle da destek olundu.

ATOM ekipleri ortak ofis alanında bir arada çalışma imkanı buluyor ve bu sayede hem kendi uzmanlık bilgilerini pekiştiriyor, hem de farklı deneyimlere tanık olma şansı yakalıyor. Altı yıldır düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinliklerle 200’ü aşkın oyun geliştirilmesine imkan verilmiş.

ATOM, Türkiye’de faaliyet gösteren ve göstermek isteyen oyun geliştiricileri ve animasyon sanatçılarını bir araya getirmeye devam ediyor. Şimdiye kadar ATOM’dan mezun olan ekiplerin 2 milyon ABD Doları üzerinde finansman sağlayabilmiş olması, kurumun iş geliştirme desteğinin başarısını gösteriyor.

Şu anda 2014-1015 dönemi için potansiyel oyun geliştiricilerin başvuruları kabul ediliyor. 12 Ekim’de sona erecek olan ATOM başvuruları için yapmanız gereken şey çok kolay. Buraya tıklayıp indireceğiniz formu doldurun, “atom@odtuteknokent.com.tr” e-posta adresine yollayın ve sonuçları bekleyin. Daha fazla bilgi için ATOM web sitesini veya ATOM Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.