DayZ, Avustralya Yasakları Yüzünden Herkes İçin Yeniden Düzenleniyor DayZ, Avustralya Yasakları Yüzünden Herkes İçin Yeniden Düzenleniyor
Barındırdığı madde kullanımı özellikleri sebebiyle Avustralya'da yasaklanan DayZ, bütün dünya için yeniden düzenleniyor. DayZ, Avustralya Yasakları Yüzünden Herkes İçin Yeniden Düzenleniyor

İlk fiziksel sürümünün yanı sıra bütün dijital sürümlerinin barındırdığı madde kullanımı özellikleri sebebiyle Avustralya’da yasaklandığı DayZ, bütün dünya için yeniden düzenleniyor.

Avustralya’da oyunlara yönelik ciddi kısıtlamalar firmalar için işleri biraz zorlaştırıyor. Geçtiğimiz günlerde barındırdığı madde kullanımı özellikleri sebebiyle ülkede yasaklanan DayZ, bir ülkenin yasakları sebebiyle bütün dünyada yeniden düzenleniyor. Geliştirici Bohemia Interactive, oyunu Avustralyalı oyunculara ulaştırmayı gerçekten istiyor gibi görünüyor.

Geliştirici firma, sırf Avustralya için ayrı bir sürüm geliştirmeyi fazla zahmetli görüyor olabilir tabii. Ayrıca firma, bütün oyuncuların aynı deneyimi yaşamasını istediğini söylüyor. Ancak geliştiriciler oynanış hissiyatının değişmeyeceğini garanti ediyor. Yalnızca Avustralya’nın yasakladığı kısımlar çıkarılacak veya başka bir şeyle değiştirilecek muhtemelen.

Oyunun Avustralya’da yasaklanmasının sebebiyse oynanışında yer alan morfin, ot vb. maddelerin yanı sıra oyunun cinsellik, madde kullanımı, bağımlılık ve şiddet konularına “yanlış yaklaşımı”.

Çin’in Yeni Oyun Kabul Kriterleri Kan ve Kumar Ögelerini Yasaklıyor