Hearthstone’un Rise of Shadows Genişlemesi Çıktı! Hearthstone’un Rise of Shadows Genişlemesi Çıktı!
Blizzard’ın dünyaca ünlü ücretsiz dijital kart oyunu Hearthstone’un yeni güncelleme paketi Rise of Shadows bugün itibariyle yayınlandı. Hearthstone’un Rise of Shadows Genişlemesi Çıktı!

Azeroth’un en azılı düşmanları güçlerini birleştirdi ve uçan şehir Dalaran üzerindeki korkunç emellerini gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Blizzard’ın dünyaca ünlü ücretsiz dijital kart oyunu Hearthstone’un yeni güncelleme paketi Rise of Shadows bugün itibariyle yayınlandı ve 135 yeni kart kendilerine özgü kötücül mekanikler ve keyword’ler ile birlikte oyundaki yerlerini aldılar.

League of E.V.I.L

Baş Kötü Rafaam’ın liderliğinde bir araya gelen belalılar çetesi kendilerine The League of E.V.I.L adını veriyorlar. Belalılar, şimdiye kadar onlara kök söktüren Azeroth’un gözüpek kahramanlarından intikam almaya can atıyorlar. Hedeflerine ulaşmak için her türlü Entrikaya (Schemes) – bu kartlar elde tutuldukları turn kadar güç kazanır – başvurup ne kadar Yardakçıları (Lackeys) – güçlü Battlecry’ları olan 1/1’lik minionlar – varsa sahaya sürmeye hazırlar.

Bu belalı tayfanın bilmediği bir şey var. O da sinsi planlarını düşündükleri kadar kolay gerçekleştiremeyecekleri! Defenders of Dalaran adlı gizemli grup, şehirlerini ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı. Twinspells adı verilen özel büyüleri ilk kez kullanıldıklarında bir kopyasını oyuncunun eline geri veriyor ve karşı tarafa hiç beklenmedik zararlar verebiliyorlar.

“Rise of Shadows‘un yayınlanmasıyla Hearthstone’da şimdiye kadar anlatmadığımız büyüklükte bir hikayenin startını veriyoruz,” diyen Blizzard Entertainment başkanı, J. Allen Brack, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu genişleme paketi oyuna sadece yepyeni kartlar getirmekle kalmıyor aynı zamanda yeni bir Hearthstone yılı olan Ejderha yılının başlangıcına da işaret ediyor. 2019’da oyunculara hazırladığımız bir çok sürprizimiz var.”

Solo macera

Entrikalardan hoşlanan oyuncular Mayıs ayında yayınlanması planlanan bir sonraki Hearthstone tek oyunculu moduna şimdiden geri saymaya başlayabilirler. Bu devasa Solo macera, Hearthstone’un şimdiye kadar gördüğü en kapsamlı hikaye olacak. Yeni macera, ilki ücretsiz toplam beş bölümden oluşacak. Oyuncular tamamladıkları her solo macera bölümünden 3 adet Rise of Shadows kart paketi kazanacaklar. 5 hikayeyi de başarıyla tamamlayacak oyuncuları ise sürpriz hediyeler bekliyor.

Tüm bunların yanı sıra kısa bir süreliğine Hearthstone’a giren tüm oyuncular, bilge ve güçlü Kirin Tor lideri Archmage Vargoth’un bir kopyasına sahip olma fırsatı elde ediyorlar. Dört manalık bu Legendary minion, turn sonunda oyuncunun bir büyüsünü gelişigüzel bir hedef üzerine yeniden cast ediyor. Ayrıca bugünden itibaren oyuncular, kısıtlı bir süre için oyunda olacak görevleri tamamlayarak 5 tanesi Rise of Shadows’a ait olan toplam 12 kart paketi elde etme şansı yakalayabilirler. Son olarak, 9 ile 16 Nisan arasında oyunseverler, 9 Rise of Shadows kart paketi ve 1 Arena biletinden oluşan çok özel Shadow Bundle’ını satın alabilecekler.

PC’lerin yanı sıra iOS ve Android tabletler ve telefonlardan oynanabilen Rise of Shadows’a ait kart paketlerini, oyun içi mağazadan tek tek ya da indirimli setler halinde satın alabilirsiniz. Rise of Shadows kart paketleri Arena modunda kazanılabildiği gibi, oyun içi görevleri tamamlayarak ya da istenmeyen kartları disenchant etmek suretiyle gelen Arcane Dust kullanılarak da elde edilebiliyor.

Hearthstone Grandmasters Birinci Sezonu 17 Mayıs’ta Başlıyor