Playstation 4 Fallout 4 ve Skyrim Oyuncularına Kötü Haber Playstation 4 Fallout 4 ve Skyrim Oyuncularına Kötü Haber
Playstation 4 oyuncularının kuşkusuz en sevilen oyunlardan Fallout 4 ve Skyrim için hoşlarına gitmeyecek gelişmeler var. Playstation 4 Fallout 4 ve Skyrim Oyuncularına Kötü Haber

Playstation 4 oyuncularının kuşkusuz en sevilen oyunlardan Fallout 4 ve Skyrim için hoşlarına gitmeyecek gelişmeler var.

Fallout 4 ve Skyrim sanıyoruz mod konusunda en rahat desteği veren ve sadece mod desteği sayesinde geniş bir oyuncu kitlesi elde edebilen iki büyük isim. Tabi bazı modların oyunları tamamen bambaşka bir oyuna çevirebiliyor olması da bu ilginin en büyük kaynağı. Skyrim Special Edition açıklandığında yenilenmiş grafikler ile oyunu oynama fikri birçok kişi için ilgi çekici olmuştu.

Ancak Playstation 4 oyuncuları için kötü haberler var. Bethesda’nın yapmış olduğu açıklamada Sony ile yapılan uzun görüşmeler ardından konsol için şu anda mod desteğinin olmayacağı bildirildi. Modların mevcut uygulanma şeklinin Sony için kabul edilemez olduğuda yapılan açıklamada belirtilmiş.

Ancak mod desteği tamamen iptal edilmiş değil. Oyuncuların ve Sony firmasının kabul edebileceği bir çözüm bulunmaya çalışılmakta. Bu çözümün bulunmasındaki en büyük engellerden biri ise Playstation için mod dosya boyutunun 900 MB ile kısıtlanması. Fallout 4 için mod desteğinin Xbox One konsollarında olması ise Playstation için bir diğer eksi nokta.

Şu an için gelişmeler sadece Bethesda açısdından açıklanmakta ancak ilerleyen günlerde Sony’nin probleme ışık tutacak açıklamalar yapması bekleniyor.

PS4 Modellerinin Yeni Fiyatları Belli OlduBerk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.