Roma’yı Civilization VI’da Trajan Yönetecek Roma’yı Civilization VI’da Trajan Yönetecek
Civilization VI her medeniyet için farklı bir lider ve kendine özgü bir oynanış tarzı getiriyor. Roma'da bu değişimden etkilenenlerden biri. Roma’yı Civilization VI’da Trajan Yönetecek

Civilization VI her medeniyet için farklı bir lider ve kendine özgü bir oynanış tarzı getiriyor. Roma’da bu değişimden etkilenenlerden biri. İlk olarak Roma lideri Trajan ile başlayalım. Kim bu Trajan derseniz kendisi tarihçiler tarafından Roma’nın en iyi 5 İmparatorundan biri olarak kabul ediliyor. İmparatorluğun en geniş sınırlarına ulaşması Trajan döneminde olmuş.

Peki oyunda bizi nasıl bir Roma bekliyor. İlk olarak her yol Roma’ya çıkar sözü çok güzel bir şekilde oyuna yansıtılmış. Eğer yeni kurulan şehirler birbirlerine belirli bir mesafedelerse iki şehir arasındaki yol otomatik olarak yapılıyor.

fragtist-civilization-vi-rome-bath

Roma’nın kendine özgü binası ise Roma Banyoları. Sukemeri (aqueduct) yerine yapılan bu bina çok daha etkili. Lejyon Roma’nın kendine özgü birimi. Lejyon’lar kılıçlı askerlere göre üretimi daha pahalı ancak yol ve kale (belirli sayıda) inşa edebiliyorlar. Bu sayede sınırları korumak adına etkili bir birim olacağını söyleyebiliriz.

Civilization VI sevenleri ile 21 Ekim’de buluşacak.

İyi seyirler.

 

Microsoft, Yeni Telefonu Lumia 216’yı DuyurduBerk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.