Peter Capaldi, Doctor Who’ya Veda Edebilir Peter Capaldi, Doctor Who’ya Veda Edebilir
Steven Moffat geri adım atınca, Peter Capaldi de ona eşlik etmeye karar vermiş gibi duruyor. Doctor Who'da ayrılık rüzgarı esiyor. Peter Capaldi, Doctor Who’ya Veda Edebilir

Steven Moffat geri adım atınca, Peter Capaldi de ona eşlik etmeye karar vermiş gibi duruyor. Doctor Who’da ayrılık rüzgarı esiyor.

Yayımlanan bir kaynağa göre Doctor Who’daki büyük isimler, Steven’ın ayrılık kararının ardından çoktan planlama yapmaya başlamışlar bile. Geçtiğimiz günlerde Steven Moffat’ın 9 yıldır görev aldığı proje Doctor Who’dan ayrılacağı haberleri yayımlanmıştı. Moffat, ayrılma kararıyla ilgili özel bir şey olmadığını ve diziye taze kan gerektiğini, yeni bir proje için hazırlandığını belirtmişti. Bununla birlikte Doctor Who’nun yeni showrunner’ı (dizi sorumlusu) daha önce Broadchurch dizisinde yazarlık yapan Chris Chibnall olduğu açıklandı.

Fragtist Doctor Who Peter-Capaldi-and-Steven-Moffat

Peter Capaldi ve Steven Moffat

BBC patronları Peter Capaldinin 10. sezondan sonra ayrılacağını düşünüyor. 57 yaşındaki oyuncunun süresi 2017’de sona erecek. Broadchurch’ün yaratıcısı Chris Chibnall 11 sezonda kendi zaman lordunu seçecek. BBC’deki kaynakların söylediğine göre “Patronlar, Steven ayrıldığında yapacakları taze başlangıç hakkında çoktan tartışmaya başladılar bile”. Peter’ın role getirdiklerinden çok memnun olsalar bile, Chris’in kendi Doktor’unu seçmesi çok mantıklı bir hareketmiş gibi düşünüyorlar. Tek istedikleri şey Peter’ın yerine gelecek oyuncunun Matt Smith‘in yarattığı etkiyi yaratabilmesi.

Peter Capaldi bu kararı hakkında konuşurken “Bu evrendeki en iyi iş ama zamanım doluyor” dedi. Ayrıca şunu ekledi “Chris, Broadchurch için son turu koşarken ben de evrendeki en iyi işi yaparak Tardis’i ısıtıyor olacağım.”

Fragtist doctor who Chris Chibnall

Chris Chibnall

Chris, Capaldi için; “Onunla konuşmak için çok fazla cin ve tonik tüketildi ama ingiliz televizyonlarının en iyi yıldızlarından birinin gelecekte Time Lord’ları daha da ileriye taşıyacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay Capaldi şunları söylemişti: “Bu benim son yılım olabilir. Bu çok korkunç. Doctor Who’ya bayılıyorum ama bu ada kadar bir dünya ve ben daha fazlasını yapmak istiyorum. Bunun elbet bir sonu olacak ama ne zaman başladğımı ve nereden geldiğimi her zaman bileceğim. Sahne arkasında iken Rejenerasyon sahnemi düşünüyordum. Bu gerçekten çok korkunç derece melankolik bir andı. İşi kabul ettiğiniz zaman bu günün geleceğini biliyorsunuz. Ne zaman hoşçakal diyeceğinizi.”

Fragtist doctor who peter capaldi regeneration

Chris’in Steven’a övgüsü: “Göz kamaştırıcı ve cesur bir showrunnerdı ve onun 2017 ile ilgili planlarını duyunca büyük bir patlama yaşayacağını hemen anladım. Sadece benim hayatımı zorlaştırmak için”

Doctor Who’nun 10. sezonuyla sonbaharda ekranlara dönmesi bekleniyor.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.