Porsche Design ve Acer, Porsche Design Acer Book RS’i Duyurdu Porsche Design ve Acer, Porsche Design Acer Book RS’i Duyurdu
(Haber Bülteni) Porsche Design ve Acer, Porsche Design’ın tasarım ve mühendisliğini Acer’ın teknolojisi ile birleştiren bir iş birliğine imza attı. Her iki tarafın birlikte... Porsche Design ve Acer, Porsche Design Acer Book RS’i Duyurdu

(Haber Bülteni)

Porsche Design ve Acer, Porsche Design’ın tasarım ve mühendisliğini Acer’ın teknolojisi ile birleştiren bir iş birliğine imza attı. Her iki tarafın birlikte ortaya çıkardığı ilk model, gelişmiş teknolojiyi minimalist tasarım unsurlarıyla harmanlayan bir dizüstü bilgisayar oldu.

Tamamen metal kompakt bir kasaya sahip olan Porsche Design Acer Book RS, 11. Nesil Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GeForce MX350 GPU ile donatılmış. Ürünün ağırlığı ise yalnızca 1,2 kg. Kasanın üst kısmında hafif olmasına rağmen motor sporlarındaki onlarca yıllık tecrübeyi yansıtan karbon fiber bir kaplama yer alıyor. Intel ile geliştirilen Porsche Design Acer Book RS, Intel Evo platformu onaylı modelleri içeriyor.

Tasarım

İşlevselliği ön planda tutan Porsche Design’ın tasarım felsefesine uygun olan Porsche Design Acer Book RS, her özelliğin bir amaca yönelik geliştirilmesini baz almış. 3k karbon fiber kısım, cihazın elmas kesim CNC işleme kasasıyla zıtlık oluşturuyor.. Tüm cihaz yalnızca 1,2 kg ağırlığında ve 15,99 mm inceliğinde. Alt ve üst yüzeyleri birbirine bağlayan tek parça menteşe, dizüstü bilgisayar açıldığında klavyeyi hafifçe yukarı kaldırıyor. Böylece hem daha ergonomik bir yazı yazma deneyimi sunuluyor hem de daha iyi soğutma elde ediliyor. Arka aydınlatmalı tuşlar gece bile rahat yazı imkanı sunuyor. Camdan üretilen hassas touchpad ise aynı anda birden fazla görevi daha rahat yapabilmek için çoklu hareket desteği veriyor.

Performans

Porsche Design Acer Book RS’in dış katmanın altında, Intel Iris X grafikli 11. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri, isteğe bağlı bağımsız NVIDIA GeForce MX350 GPU ve 16 GB RAM bulunuyor. Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass kaplı 14 inç FHD IPS dokunmatik ekran sRGB renk gamının %100’ünü kapsıyor. Ultra ince çerçeveler ise %90’lık etkileyici bir ekran gövde oranı elde edilmesini sağlıyor. Çift bakır ısı borusuyla serin kalan cihaz 17 saat gibi etkileyici bir pil ömrüne sahip. Cihaz ayrıca 30 dakika hızlı şarjla 4 saat kullanım sunuyor. Çift bant Intel Wi-Fi 6 (Gig+), geniş bağlantı noktası seçenekleri (USB-C, Thunderbolt 4 ve USB3.2 Gen 2) ve Windows Hello ile parmak izi kullanarak güvenli oturum açma, Modern Bekleme Durumu ve Sesle Uyandırma​ gibi akıllı özellikler de kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

Porsche Design Acer Book RS Premium Package (i7 dizüstü bilgisayar, seyahat çantası, mouse) EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2.399 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Porsche Design Acer Book RS, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.799 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Porsche Design Acer Mouse RS, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 99 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Porsche Design Acer Travelpack RS (mousepad, mouse, taşıma bölmesi ve dizüstü bilgisayar yuvası), EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 299 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.