PS4 Tüketici Satışları Dünya Genelinde 60,40 Milyon Adedi Aştı PS4 Tüketici Satışları Dünya Genelinde 60,40 Milyon Adedi Aştı
Sony Interactive Entertainment (SIE), yaptığı açıklamada PlayStation 4 (PS4) satışında yeni bir dönüm noktasına ulaştığını duyurdu. PS4 Tüketici Satışları Dünya Genelinde 60,40 Milyon Adedi Aştı

Sony Interactive Entertainment (SIE), bugün yaptığı açıklamada PlayStation 4 (PS4) bilgisayar eğlence sistemi ve yazılım ürünlerinin satışında yeni bir dönüm noktasına ulaştığını duyurdu. 11 Haziran 2017 itibaryla PS4 tüketici satışları dünya genelinde 60,40 milyon adedi aştı.

PS4 yazılım satışları da Horizon: Zero Dawn gibi büyük beğeni toplayan oyunların önderliğinde güçlü bir noktaya ulaştı. 11 Haziran 2017 itibaryla dünya genelinde mağazalarda ve PlayStation Store’dan dijital indirme yoluyla 487,8 milyondan fazla ürün  satıldı. PlayStation 4’ün bu güçlü ivmesi sayesinde PlayStation ekosistemi genelindeki kullanıcı etkileşiminde de önemli bir artış yaşandı.

PlayStation ekosistemindeki aylık aktif kullanıcı sayısı Mart 2017 sonu itibarıyla dünya genelinde 70 milyonu aştı. PlayStation Plus abonelerinin sayısı Mart 2017 sonu itibarıyla dünya genelinde 26,4 milyona ulaştı.

Dünya genelindeki aktif PlayStation 4 kullanıcılarının platformda harcadığı haftalık saat sayısı Mart 2017 sonu itibariyle toplamda 600 milyonu aştı.

Qualcomm’un Windows 10 PC’ler ile İlgili Son AçıklamasıCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.