Raja Koduri AMD’den Ayrıldı Raja Koduri AMD’den Ayrıldı
Raja Koduri, son iki yılı RTG’de (Radeon Technologies Group) olmak üzere AMD’de çalıştığı 4 yılın ardından çalışma arkadaşlarına yazdığı yazıyla şirketten ayrıldığını duyurdu. Koduri... Raja Koduri AMD’den Ayrıldı

Raja Koduri, son iki yılı RTG’de (Radeon Technologies Group) olmak üzere AMD’de çalıştığı 4 yılın ardından çalışma arkadaşlarına yazdığı yazıyla şirketten ayrıldığını duyurdu. Koduri , Radeon RX Vega parçaları üretildikten sonra izine ayrılmıştı. İzni bitittiğinde şirkete dönmeyeceğine dair dedikodular vardı ve sonunda çalışma arkadaşlarına gönderdiği yazıyla bu dedikoduları doğrulamış oldu. Hexus.net’in ulaştığı yazının Türkçesi şu şekilde:

AMD aileme,

40 sayısı önemli bir sayıdır. Geçişi, denemeyi ve değişimi temsil eder. Ofisten uzak kaldığım 40 gün boyunca ben de böyle bir geçiş süreci yaşadım. Ailemle geçirdiğim önemli bir zamandı ve ayrıca kendimle baş başa kalmamı sağladı. Bu sürenin sonunda, artık RTG ve AMD’den ayrılma zamanının geldiği gibi çok zor bir karara vardım.

Yüksek performanslı bilgisayar teknolojisinin çok önemli olduğu günümüzde, RTG ve AMD’nin doğru yolda ilerlediğine dair kafamda hiçbir şüphe yok. Vega, Navi ve diğerleriyle yaptığımız her şeye tüm kalbimle inanıyorum ve yaptıklarımızdan ve yapabileceklerimizden gurur duyuyorum. Bütün piyasa ayağa kalktı ve neler yaptığımızı fark etti. Sanırım bilgisayar teknolojisi geliştikçe tutkumu takip etmek için donanımdan da ötesine gidip daha büyük çözümleri keşfetmek isteyeceğim.

Lisa’ya ve AET’ye, son iki yılı RTG’de olmak üzere dört yıldır tutkumun peşinden gidebilme fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum. Beni RTG’ye getirecek cesareti gösterdiği için, bana inandığı için ve beni desteklemek için sorumluluklarından bile fazla gayret gösterdiği için Lisa’ya çok saygı duyuyorum. Ayrıca beni AMD’ye getiren Mark Papermaster’a teknoloji tutkusu ve en zor zamanlarımızda bizi sürekli desteklediği için teşekkür ediyorum. Son olarak tabii ki direk ya da dolaylı olarak çalışanım olan, bugün vardığımız noktaya bizi getiren sizlere tek tek teşekkür ediyorum. Çok yetenekli liderlerimiz olduğu için gurur duyuyorum ve önümüzdeki yol haritasını takip edeceklerine eminim.

Kişisel ve profesyonel hayatımda AMD ürünlerini kullanmaya devam ediyor olacağım.

Söylediğim gibi AMD ve RTG’den ayrılmak benim için çok zor bir karardı. Ama benim için doğru karar olduğuna inanıyorum. Zaman gösterecek. Önümüzdeki yıllarda gelişiminizi ilgiyle takip ediyor olacağım.

Son olarak, son iki yılda hepinizden çok şey istedim. Her istediğimi yaptınız. Beni kişisel ve profesyonel olarak  başarılı biri yaptığınız için tüm kalbimle teşekkür ederim. Ayrılırken sizden son isteklerim şunlar:

  • Yol haritasına odaklanın!
  • Verdiğiniz sözleri tutun!
  • Tutku, ısrar ve oyun kültürünü bırakmayın!
  • AMD’yi gururlandırın!
  • Beni gururlandırın!

Hoşçakalın,

Raja

Hexus.net’in kaynaklarına göre AMD CEO’su Lisa Su, Raja’nın yerine birkaç ay içinde birisi alınana kadar RTG’nin başında kalmaya devam edecek. AMD’nin grafik kadrosunu güçlendirmek için başka alımlar da olacağı söyleniyor. AMD, Raja’nın ayrılışının şirketin yeni GPU mimarisi olan Navi’yi etkileyip etkilemeyeceğine dair bir açıklama yapmadı.

Raja’yı Intel’de görür müyüz, ne dersiniz?